Hová menjek egyetemre ?

Figyelt kérdés

Nagyon jó voltam fizikából (országos top 10 versenyen) ,meg matekból ,a mekanika megy a legjobban ,viszont az a baj,hogy romániában lakom ,elég gyengén tudom a románt ,az érettségit tavaly elrontottam ,fizika egyetemre volt bejutásom tavaly ,de megláttam ,hogy brassóban angol szakon jármű mérnöki egyetem van ,románul nem juttam be ,angolra igen ,de joformán semmit nem értettem amit ott mondtam percenként keverték a nyelvet hol románul hol angolul beszéltek ,lakás nem került kocsival jártam be 65km re minden nap ,úgy ki készítettek ,hogy ott hagytam két hétre ,most ismét nézem,hogy még annyi hely sincs mint tavaly ,így idén sem jutok be ,de jó lenne ,ha tudásom tudnám fejleszteni ,most meg csak a gynge érettségi maradt ,ide oda be tudnék jutni ,de egy abszolút reál beálítottságunak mit javasoltok ?

megélek így is nagyon jól élek jelen pillantaban csomó pénzem van ,meg sok mindenhez értek ,de jó lenne fejlesztenem magam.....



2022. jún. 11. 13:44
 1/8 A kérdező kommentje:
javarészt ami burrog,kereke van minden érdekel (kocsi,traktor ,kamion,mezőgazdasági gépek ,repülő stb.),vagy egyszerűen ha bejutok jó s hanem akkor hagyjak békit s nyissak mezőgazdasági gép készítői céget ?
2022. jún. 11. 13:49
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Gépészmérnök szakra jelentkezz.
2022. jún. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha magyar egyetem érdekel, akkor BME vagy Óbudai járműmérnöki. Román egyetemekről nem hiszem hogy a jó fórumon érdeklődsz.
2022. jún. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

sose fogom megérteni, amikor a magyarok habzó szájjal őrjöngenek, hogy a gonosz afrikai menekült két hónap európai tartózkodás alatt még nem tanult meg felsőfokon németül, de mindenki szerint rendben van, hogy román állampolgár, annyira nem beszéli a saját országa nyelvét, hogy tanulni tudjon rajta...

most tényleg nem bunkó akarok lenni, de ha átjössz magyarországra, vagy tanulj meg először helyesen magyarul, vagy keresd ki a legkormányközelebbi nagyonmagyar egyetemet, mert ha valamelyik tanár véletlenül elfelejti megnézni a születési anyakönyvedet mielőtt kijavítja a beadandód, és ugyanolyan korrekten javít ki, mint bárki mást, akkor villámgyorsan kibuksz innen is.

2022. jún. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Székely vagyok, s nem pedig bocskoros oláh, annyira tudok románul, hogy dolgoztam velük, megértettük egymást de tanulni más tál tészta...., 2 és 3 válaszolónak köszönöm a segítséget ;)
2022. jún. 11. 21:10
 6/8 anonim ***** válasza:
5: én is BME, netán az Óbudai egyetemet ajánlom. A negatív kritikával ne foglalkozz. Kiejtésben meg egy Soproni és Debreceni között is van különbség , szóval ne foglalkozz vele hogy külföldi magyarként más dialaketussal beszélsz. De mondok jobbat, Ausztriában sok osztrák alig érti meg egymást, ha más tájról érkeztek. Szoval evvel ne is foglalkozz hajrá
2022. jún. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egyébkent ha magyar egyetemet választasz végül, akkor talán kollégiumi elhelyezésben is segítségedre lehetnek különböző egyetemi programok,mivel tényleg messziről érkezel. Érdeklődj utána.
2022. jún. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Gondolkozz el a Miskolci Egyetemen is szerintem, a műszaki képzések erősek, mivel eredetileg nehézipari egyetem voltunk. Viszonylag közel is van (bár Pestre jobb a közlekedés) és a lakhatást mindenképp biztosítanák neked, nagyon korrektek a kollégiumi elhelyezéssel kapcsolatban.
2022. jún. 19. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!