Szakma után egyetemre?

Figyelt kérdés

Általános iskola után szakács szakmára mentem tovább tanulni. Mostanra eljött az a pillanat, hogy a szakma utáni 2 éves érettségivel is végeztem. Viszont, tovább szeretnék tanulni műszaki menedzsernek, hallottam olyat is, hogy ötödik tárgynak nem fogadják el a szakmámat az egyetemen, viszont a bátyám osztályából tudtak tovább menni (azt már nem tudom, hogy ők természettudományi szakból érettségiztek-e) és ezért is fordulok hozzátok. Mostanra teljesen össze vagyok zavarodva. Nekem lenne még egy év kihagyásom, az idő alatt csinálnám meg az informatika emeltet.

Akkor most elfogadják a szakmámat ötödik tárgyként vagy kell egy természettudományos szak?



2022. jún. 13. 13:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem fogadják el.
2022. jún. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem fogadják el, de a műszaki menedzser amúgy is egy használhatatlan szak. Inkább egy gazdasági szakot nézegess: gazdálkodás és menedzsment, kereskedelem és marketing, turizmus vendéglátás stb. Sokkal jobban jársz.
2022. jún. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Utolsó: a műszaki menedzser szakból akarok tovább menni projekt menedzsernek
2022. jún. 14. 08:01
 4/6 anonim ***** válasza:
A projekt menedzser egy beosztás, nem végzettség. Kicsit olvass utána a dolgoknak. Azt se tudod mit akarsz csinálni.
2022. jún. 26. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Én úgy értettem, hogy a műszaki menedzsment végzettség UTÁN akarok abban a beosztásban lenni. Valószínüleg nem voltam érthető, elnézést, de neked meg nem kellene egyből lehurrogni, hogy azt se tudom mit akarok..
2022. jún. 27. 11:07
 6/6 anonim ***** válasza:
Egy ilyen értéktelen végzettséggel biztos két kézzel kapkodnak majd utánad pályakezdőként.
2022. jún. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!