Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen informatikai készségeke...

Milyen informatikai készségeket, programozási nyelveket, vagy bármit ami ehhez köthető érdemes tanulni pénzügy számvitel közgazdász BSc képzés mellett?

Figyelt kérdés

2022. jún. 19. 05:46
 1/9 anonim ***** válasza:

Hagyományosan még mindig Excelt (nagyon) haladó szinten és VBA-t. A pénzügyesek még mindig ezt használják a legtöbbet.


Érdemes elkezdeni adatanalitikát tanulni is. Erre két alapvető nyelv van, R és Python. A bankok, biztosítók legnagyobb része R-t használ, de egyébként a Python az elterjedtebb és ez egyre inkább így lesz. Kezdd el valamelyiket, vannak nagyon jó kurzusok most már teljesen ingyen is a YouTube-on (főleg a freecodecamp csatornán).


Hogy például miket lehet csinálni, pillants bele ebbe: [link]

2022. jún. 19. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm.

Most szeptemberben leszek első féléves, szóval nyílván még sok alap dolgot kell tanuljak ez elött, de érdekelt, nagyjából mivel lehetne foglalkozni.


Ez csak a Pénzügyes részre vonatkozik, vagy számviteles irányba is alkalmazható? vagy ott más a fontos?

2022. jún. 19. 11:12
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Sem a pénzügyesek, sem a számvitelesek nem programoznak alapesetben. Excelben túrják a számokat.


Ezért az emelt szintű Excel tudás nagyon fontos. És jól jön az Excel scriptelés is (VBA-ban), mert egy csomószor kellhet valamiket automatizálni, interaktív formokat csinálni stb.


Az programozik Pythonban, aki adattudomány felé mozdul el. Meg érdemes tudni, egyáltalán miket lehet csinálni. De alapjáraton sem az egyetemen, sem a munkahelyen nem programoznak a pénzügyesek.

2022. jún. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Értem. :)

Úgy hallottam az SQL is fontos szerepet tölthet be ezen a területen.

2022. jún. 19. 13:43
 5/9 anonim ***** válasza:
40%

Ha ennyire érdekel ez a vonal, nem lehet, hogy inkább gazdinfóra kellene majd váltanod?


Csak, mert, ha - nem tudom, hol fogsz tanulni - kifogsz egy kemény képzést, nem valószínű, hogy jut majd energiád a tananyagon kívül bármit is elsajátítani olyan szinten a téged érdeklő területekről, aminek már értelme is lenne.


Egy gazdinfó - s képzés viszont magába foglalja ezt a vonalat is (nyilván némi kompromisszummal mindkét (közgáz - IT) irányból. Persze, ott is fontos, hogy ne valami latyakképzőben kössél ki.

2022. jún. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
62%
A gazdinfó teljesen más, a pénzügy sokkal jobb választás. Jobb állásokat is lehet fele kifogni, a képzés is sokkal kelendőbb a munkaerőpiacon. Általában véve, ha kódolni szeretne, akkor jobb ötlet egy psz alapképzés után data science-re szakosodni és ott alkotni egy nagyot.
2022. jún. 19. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

5-ös/


BGE vagy METU-ra megyek levelező tagozatra. Főállásban egy bankban dolgozok back office területen így mindenképpen levelező jöhet szóba.


Nyílván jelöltem volna meg jobb egyetemet is, de nem indítottak BSc levelezőt így a lehetséges jelöltekből kiválasztottam ami jobb. Gazdinfót nézegettem, de nem éreztem magaménak, hogy ott teljesen az én érdeklődésemnek megfelelően vannak a dolgok. Szerintem is a pénzügy számvitel kezdetnek jobb választás. MSc-t i szseretnék majd majd esetleg ott lesz jobb lehetőség egyetem terém, de addig is szeretném feltérképezni a lehetőségeket.

2022. jún. 20. 04:12
 8/9 A kérdező kommentje:
A BGE-re vettek fel :)
2022. júl. 24. 14:30
 9/9 anonim ***** válasza:

Gratulálok!! Klassz lesz.


Addig is ha unatkoznál nyáron, csinálgass ebből egy kicsit: [link]

2022. júl. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!