Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jövőre megyek 11-be informatik...

Jövőre megyek 11-be informatika és alkalmazás üzemeltető szakon vagyok. Eddig pythonban programoztunk. Jövőre is ez várható, vagy valami más?

Figyelt kérdés
Szeretnék gyakorolni programozást a nyáron, ezért kérdeztem
2022. jún. 24. 09:44
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem tudom, milyen nyelvek lesznek/vannak, de nincs értelme nyelveket halmozni. Sokkal jobban jársz, ha azzal a nyelvvel tanulsz, amit már tudsz.


Tanulhatsz például algoritmusokat és adatstruktúrákat, például

[link] (5 órás tanfolyam)


Vagy OOP-t (ez iszonyú jó csávó, nagyon ajánlom!):

[link]


Unit testinget:

[link]


Vagy valami web frameworköt: flasket vagy fastapit, ORM-mel stb. stb.


Őszintén szólva, főleg középiskolás szinten, nincs értelme újabb nyelvekbe belekapkodni, a Python is teljesen jó tanulni és dolgozni is amúgy.


Második nyelvnek egyébként a JavaScriptet ajánlom valami web frameworkkel (React vagy Vue), hogy tudj weblapokat és mobilalkalmazásokat fejleszteni.

2022. jún. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha üzemeltetö szeretnél lenni a késöbbiekben a Python böven megfelelö nyelv, én a helyedben ezt sajátítanám el minél magasabb szinten. Próbálj meg minél magabiztosabb lenni belöle, algoritnizálási feladatokat megoldani magadtól (pl: lista maximumértékének kiszámítása,max hely meghatározás, megszámlálási tétel kreálás, lista sorbarendezése csak ciklusok felhasználásával, nem a beépített python függvénnyel ami erre szolgál), hogy az alapok rögzüljenek (ciklusok, elágazások, függvények stb..)


Ha ezekkel meg vagy és úgy érzed, hogy magabiztosan írsz ilyen programokat, akkor valóban jó továbblépés az OOP (Objektumorientált Programozás), illetve pár Automatizáláshoz használt library mrgismerése pl: requests, Selenium, BeautifulSoup, Scrapy és a segítségükkel érdemes bizonyos taskokat automatizálni gyakorlásképp.


Másfelöl a Linux ismeretek nagyon fontosak üzemeltetésben, szóval ha végeztél a Pythonnal én inkább a Linux minél mélyebb megismerését javaslom (linux parancsok, felépítés, shell scripting)


Végsö soron pedig azt javaslom, hogy az angol nyelvet minél magasabb szinten sajátítsd el! Manapság a legtöbb helyen alapelvárás az angol nyelv ismerete, ezen felül pedig sokkal jobban kinyílik a világ elötted, ha angolul tudsz keresni megoldást egy problémára a googlen vagy stackoverflowon.


-Ha megfelelõ szinten tudsz programozni ÉS angolul, onnantól tiéd a világ. :)

2022. jún. 24. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!