Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan kezdjek bele az program...

Hogyan kezdjek bele az programozásban ha informatikából analfabéta vagyok?

Figyelt kérdés

Mert mivel informatika nagyon érdekel,és közel jövöben ezt szeretném tanulni,kinek mi az véleménye?

Programozáshoz őszintén,nem vagyok egy nagyon jó,mert mivel sose használtam ilyet.

Angolul meg...nem pont az erőségem,de mondjuk javítható,de az a zavaró tényező,hogy olyan trehányul tanítottéák általánosban,meg közép iskolában,hogy középsuliban 2 évig tanították,és na..

Mivel érdekelne az egész programozás,hol lehetne megtanulni alapjából véve az ilyen kódolást-programozás alapszinten?

Vagy van egy olyan csatorna ahol ez tanítják?

Válaszokért köszi!!:)



#informatika,programoztás,kód,kódolás
2021. dec. 22. 01:49
1 2
 1/16 Argloss ***** válasza:
92%

Mivel meg tudtad írni ezt a kérdést, így nem nulláról indulsz. Innentől kezdve cuppanj rá a Google keresőre, tanulj meg hatékonyan keresni, közben meg döntsd el, hogy mit is akarsz megvalósítani. Ez az oldal segíthet célokat kitűzni magadnak, ha már megvan, hogy milyen területen szeretnél érvényesülni:

[link]


Az angol oktatás szerintem nem szr az országban. Abból inkább jellemzően a saját befektetett energia hiányzik. 45 perctől amiből 30-at valószínűleg elhülyéskedtél érdekes elvárás megtanulni angolul.

Programozni sem fogsz megtanulni ezzel a hozzáállással. (mások hibáztatása a saját hiányosságaid miatt) Önállóság kell hozzá és sok befektetett energia.

2021. dec. 22. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

1

Hát,jó,nyilván profiktól kérek segítséget:D

'Az angol oktatás szerintem nem szr az országban. Abból inkább jellemzően a saját befektetett energia hiányzik. 45 perctől amiből 30-at valószínűleg elhülyéskedtél érdekes elvárás megtanulni angolul."

Hát alapból egy olyan tanár tanította,aki nagy kaki volt,és az hülye tróger általános sulis osztimjaim még végig ordibálták,meg hülyülték,meg stb,de amúgy figyeltem csak tudod,tipikus szaros falusi suli volt,és na..Valljuk be,megint másabb egy keményebb iskola,egy városban.

"Programozni sem fogsz megtanulni ezzel a hozzáállással. (mások hibáztatása a saját hiányosságaid miatt) Önállóság kell hozzá és sok befektetett energia."

Jó,senkit se hibáztatni,csak most nézzek ki mint boci az új kapura..

2021. dec. 22. 02:43
 3/16 A kérdező kommentje:

1

Ám köszi az linket :P

2021. dec. 22. 02:44
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Programozás módszertani könyveket nézhetsz, algoritmizálást stb.

Szerintem olyasmivel érdemes kezdeni, hogy megérteni az algoritmizálás folyamatát, hogyan építesz fel egy programot lépésenként. Olyan mintha pl. sütnél egy pogácsát recept alapján, összekészítenéd a hozzávalókat, majd lépésenként elkészítenéd... Hasonló a programírás is. :)

2021. dec. 22. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
2021. dec. 22. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Angolból pedig (ha van szókincsed) programozási dokumentációkból valószínűleg mindent (vagy szinte mindent) meg fogsz érteni.
2021. dec. 22. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Ha eljutottál 100 részig, utána tudni fogod, neked való-e: https://www.youtube.com/playlist?list=PL1WwhU4dv6tG8C8aGca5I..
2021. dec. 22. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
52%
Ne haragudj, de honnan tudod, hogy érdekel ha teljesen sík vagy hozzá?
2021. dec. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

8

"de honnan tudod, hogy érdekel ha teljesen sík vagy hozzá?"

Ez kb:Honnét tudnál vilanyt szerelni,miközben meglehet tanulni,de sík hülye vagy belőle,de egyébként is meg lehet tanulni valamennyire?

Vagyis hiába hogy programozáshoz ne nagyon értek,de ez kb olyan lenne mint ha nem lehetne megtanulni..

2021. dec. 22. 12:51
 10/16 A kérdező kommentje:

8

De ez nem azon alapul hogy értek hozzá vagy nem,hanem hogy hajlandó vagyok e megtanulni..

Meg ez logika honnét alapul?

Vagyis engem nem érdekeljen az programoztás mert nem értek hozzá,de nagyon is érdekelne?

Mint ha mester az szakmában analfa tanítványnak nem vezetné rá hogy mi mire való,meg nem tanítaná meg hogy mire való kb,meg kb nehogy tanítson neki valamit,mert tényleg érdekli az szakma,de maradj hülye kb..

2021. dec. 22. 12:57
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!