Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Átiratkozás? Mit gondoltok?

Átiratkozás? Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Tanácsot szeretnék kérni.


Jelenleg technikumi képzésben veszek részt, viszont nem illik hozzám ez a szakág, váltani szeretnék. Nem titok, a végső cél az állatorvosi már régóta. (Jó tanuló vagyok, semmi akadálya)


Érdeklődtünk egy közeli gimnáziumnál az átvétellel kapcsolatban, de azt a választ kaptuk, hogy két különböző iskolatípus közt nincs lehetőség a váltásra. Esetleg van ezzel kapcsolatban tapasztalatotok?


2022. jún. 24. 12:07
 1/5 A kérdező kommentje:

Az is felmerült, hogy átmennék egy másik technikumba ahol most kezdődik a tényleges képzés ( eddig nyelvi előkészítősök voltak). Itt egészségügyet tanulhatnék, aminek azért jóval több köze van a fentebb említett elképzelésemhez. Ennek ellenére kétségeim vannak, mivel az átkerüléshez újra kellene kezdenem a kilencediket, ami így plusz egy évet jelentene. Emellett ez csak a biológia emeltre készítene fel, a kémiára nem - szóval indokolt lenne ebben az esetben is egy magántanár.


(Ezen kívül középfokú nyelvvizsgát is kérnek ami ugyan nem kihívás, de plusz költségekkel jár)


Mit gondoltok, mi a célszerű? Az is opció, hogy maradok ahol vagyok, és ötödik év után egy évet az érettségi felkészülésre fordítok, de nem tudom mennyire éri meg még négy évet eltölteni valami olyannal ami nem érdekel.

Előre is köszönöm a válaszokat.

2022. jún. 24. 12:07
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Átmennék és magántanárral felkészülnék. Akár a nyelvvizsgára is.
2022. jún. 24. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A gimnázium csak vehet át ha osztályozó vizsgát teszel. Ezzel nem szeretnek bajlódni a tanárok ezért elhajtanak.


Az egészségügyi technikumban sajnos nem minden diákból lesz orvos. Én a helyedben a biológia szakos gimiket zaklatnám, hogy osztályozóval vegyenek át.

2022. jún. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Az én osztályomba jött ilyen diák 10. elején. A 9.-et még technikumban végezte. Osztályozóvizsgákat tett és még új nyelvet is kellett felvennie. Okos srác, mindent megcsinált. Olyan iskolát keress, ahol adnak neked erre lehetőséget.
2022. jún. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek :)
2022. jún. 24. 14:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!