Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nemzetközi tanulmányok vagy...

Nemzetközi tanulmányok vagy kommunikáció és médiatudomány szak?

Figyelt kérdés

Június 7. ugye az utolsó határidő, amikor még módosítani lehet a felsőoktatási jelentkezésben a sorrendet, és sajnos én azóta, hogy februárban jelentkeztem, nem tudom eldönteni, hogy melyiket szeretném jobban. Kicsit kínosnak is érzem, hogy ennyire döntésképtelen vagyok, de a családom ilyen szempontból nem túl segítőkész, mert egyiket sem támogatják túlzottan. Én pedig még most nem azon szeretnék idegeskedni, hogy ezekkel a szakokkal milyen munkám lehet majd, hanem csak valami olyasmit próbálnék tanulni, ami így beszámolók alapján úgy néz ki, hogy érdekel is. Utolsó kétségbeesésemben gondolkodtam azon, hogy melyiket lehet relatíve könnyebben, kevesebb stresszel elvégezni, mivel valami alapján döntenem kell, és ez lenne igazából a kérdés is, hogy szerintetek melyik lehet egy kicsit könnyebb a másiknál?


Most az olyanokat, hogy ezek csak büfészakok stb, lécci hanyagoljuk, ha felvesznek, úgy érzem, úgyis eleget fogom majd hallani ezeket xd


Mindkettőt az eltén jelöltem meg, és úgy néz ki, hogy a pontjaim szerint mindkettőre van esélyem.


Köszi, ha tudsz segíteni!



2022. jún. 28. 23:07
 1/4 anonim ***** válasza:
90%

Ha Corvinus, akkor nemzetközi.

Ha nem, akkor kommédia, de azt javaslom, hogy mellette végezz el egy szakképzést, hogy tuti legyen. Bármit, amivel lehet dolgozni.

2022. jún. 28. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
91%

A kommunikáció és médiatudomány borzasztóan túlképzett szak, rengetegen mennek ide, nagyon erős a piaci verseny. Ennek ellenére lehet vele kezdeni valamit, nézz utána, egy digital marketernek miket kell tudnia. Vannak Google, Facebook, és talán TikTok reklám certifikációk, digitális marketing specializációk (pl. a courserán), és ha van egy kis affinitásod az online világhoz, akkor elég jó karriert lehet vele befutni. Főleg ha megtanulsz legalább Wordpressben honlapot szerkeszteni, esetleg tudsz vagy megtanulsz fotózni, egy kis webgrafikát, és jól el tudsz navigálni online marketingesként. (Csak itt is az a helyzet, hogy a szintén túlképzett marketingesekkel kell versengened a munkaerőpiacon, akik felé erősen lejt a pálya...)


A nemzetközi kapcsolatok nem tudom mire jó, leginkább semmire szerintem.


Ha ilyen sok pontod van, akkor én a helyedben nem égetném az egyetemi éveimet, inkább elmennék egy évre dolgozni, esetleg valami tanfolyamot végezni, és újra jelentkeznék valami normálisabb szakra.

2022. jún. 29. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
90%
#2 A nemzetközi, ha valaki a Corvinuson végzi, akkor jó alap lehet diplomáciai pályára. Nagykövetségek stb.
2022. jún. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Plusz ha valakit most nem érdekel egy “normális” szak, akkor valószínűleg később sem fog, hiába dolgozik egy évet… ennek ebből a szempontból semmi értelme nem lenne. Én is bölcsész szakot végeztem, soha nem tanulnék mást, mert ez érdekel még mindig.
2022. jún. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!