KRE-BTK pszichológia?

Figyelt kérdés

Tapasztalatok ?

Nagyon érdekelne, hogy hogyan folyik ott az oktatás és mivel másabb mint egy ELTE ezen a téren...azt mondják ott nagyon száraz a tananyag...


Elsősorban KRE érdekelne

De a Debreceniről is jöhetnének infók 🥰


2022. jún. 29. 20:04
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Sziaa én egy fél évet tanultam ott szóval nem tudok teljes képet mondani de az eddigi tapasztalataimat szívesen elmondom.

Azt mondják az ELTE inkább elméletorientált, míg a Károli inkább gyakorlatorientált. Ebből mi nem sokat tapasztaltunk - beszéltem ELTÉS hallgatókkal, annyi hogy a Károlin bizonyos elméleti előadásokhoz kötnek gyakorlatot ami néha érdekes tud lenni, de nem feltétlen segít.

Tanulmányi szempontból nagyon pozítiv tapasztalataim voltak, iszonyat segítőkészek mind a tanárok mind a diáktársak, ha kérdésed van huszadjára is szívesen megválaszolják anyagokat küldenek egymásnak volt olyan h extra korrepetálást kértek valamelyik tanártól és tartott stb., tehát ha tényleg szeretnél tanulni lesz rá lehetőséged. (Pl. sokan tankönyveket se szereztünk be mert annyi mindent megkaptunk pdfbe vagy jegyzetekből h nem volt rá szükség)

Kötelező tárgyad nem lesz olyan sok simán be lehet két-három napba sűríteni az egészet ha szeretnéd.

A követelmények nem feltétlen nehezek. Nincs katalógus az előadásokon se előkövetelmény a vizsgákhoz. Megajánlott jegyre (tehát h ne kelljen vizsgázni) több tantárgyból van lehetőség de nem kötelező. A gyakorlati tárgyaknál 3 órát lehet körülbelül igazolás nélkül hiányozni, de valamelyik tanár ott is lazábban veszi ezt, mint mások.

A "Campus" ami kicsit bajos meg a kollégium de arról most nem beszélek ha nem érint:) A Bécsi út végén 324 körül van az épület, ahova vagy elővárosi buszok járnak vagy a 260as busz jár vagy még vonat van a közelébe. A 260as reggel kivételével fél óránként jön, ahogy a vonat is fél óránként van, a többi buszt nem tudom pontosan. Az épületek anno laktanyák voltak és azok lettek átalakítva. Maga az épület egy Waldorf iskolával van egybe, egy egyszerű semmi extra hely az egész funkcióját ellátja. Étkezési lehetőség annyi, hogy van két mikro az egyik a könyvtárba ami egy másik épületbe van a másik egy ilyen "kiülőben" ezt szokták az ebédszünetbe megrohamozni. Az iskolától nem messze van még egy kifőzde és 2 pékség onnan lehet élelmet beszerezni ha ott szeretnél enni.

2022. júl. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!🥰 Ez sokkal több mint amit reméltem 😁
2022. júl. 3. 09:32
 3/3 anonim ***** válasza:
65%

Ahogyan az első válaszoló szavaiból is kiolvasható: barátságos, alacsonyabb színvonalú intézmény, alacsony követelményekkel, megajánlott jegyekkel, mindenki kedves.


Az ELTE-PPK sem egy orvosi egyetem, de ahol így írnak egy EGYETEMRŐL, ott elég nagy baj van. Ez gyereksimogató, nem egyetem. Nem véletlen, hogy az ELTE pszichológia mesterszak a Károlisok felzárkóztatásával telik el nagyrészt.

2022. júl. 25. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!