Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Színészből vagy rendezőből...

Színészből vagy rendezőből van nagyobb hiány?

Figyelt kérdés

2022. júl. 3. 22:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%
Egyikből sincs hiány.
2022. júl. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Melyiknek tanuljak? Nem tudom.
2022. júl. 3. 22:37
 3/15 anonim ***** válasza:
92%

Melyik megy?:)

Melyiket élvezed?

2022. júl. 3. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
szinész
2022. júl. 3. 22:58
 5/15 A kérdező kommentje:
mindig ezerrel beleéltem magam az iskolai farsangba. voltam már obi-wan, skót dudás, robot stb.
2022. júl. 3. 23:00
 6/15 anonim ***** válasza:
93%
Először meg kellene nézz egy művészeti iskolai felvételit! :)
2022. júl. 3. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
96%

Olvass sok drámát és verset! Tanulj énekelni és válassz valami egész testet átmozgató sportot, pl.: tánc!


Nézd meg a színészképzők felvételi követelményeit! Általában verset, prózát kell megtanulni, énekelni kell és mozogni valamit.


Csak akkor van esélyed ilyen körökbe bekerülni, ha minden napod az önfejlesztésről szól, de még akkor sem garantált, hogy bekerülsz jó helyekre, mert sok helyen ismeretség kell és egyik művészeti szakmából sincs hiány, mert egyre kevesebben járnak színházba sajnos.


Mindenképp kezdj el járni színjátszó csoportokba és ott ki tudod magad próbálni.

2022. júl. 4. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
A két szakma között igen nagy az átjárás. Nagyon sok olyan rendező van, akik eredetileg színészként végeztek. Fordítva kevésbé jellemző, de ott is találhatunk példákat. Kimondottan hiány egyikből sincs, bár a jó szakemberek aranyat érnek (ami persze nem jelenti azt, hogy ez a fizetésükben is megmutatkozik). Én azt javaslom, hogy próbálkozz meg a színész szakkal, azzal simán lehetsz rendező a későbbiekben, ha meg nem jön össze, akkor B tervnek ott a rendező képzés.
2022. júl. 4. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
78%
Nincs hiány, sőt, akar a papír sem elvárás..
2022. júl. 4. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
90%
9. Erre azt tudom írni, inkább sajnos a kapcsolatok, minden művészi ágban.
2022. júl. 4. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!