Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 24 évesen milyen lehetőségem...

24 évesen milyen lehetőségem van építőipari szakmát tanulni most, hogy megszűnt az OKJ? Muszáj beülni iskolarendszerű képzésbe?

Figyelt kérdés
Elcsesztem az életemet azzal, hogy egy piacképtelen diplomát szereztem. Akarok egy szakmát, amivel pénzt is lehet keresni.

2022. júl. 5. 01:28
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
34%
Amúgy tényleg inkább tanulj nyelvet vagy szerezz egy másik diplomát nagyon rossz a szakmunkás élet, majd ha lehúztál 4-5 évet rájössz. Az épitőipar ha válságba kerül nagy lesz a gebasz.
2022. júl. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:
Én nem szeretem az aktatologatást. Sokkal inkább csinálnék valami izgalmasabb munkát, ahol mozgok, friss levegőn vagyok
2022. júl. 7. 01:46
 13/29 A kérdező kommentje:
A nyelvtudással is mire megyek? Semmire. Hiába van 2 nyelvvizsgám, attól még ugyan úgy menni kell a gyárba 4 műszakba!! Nem akarok ebben a rohadt gyárban dolgozni. De nem kellek sehova. Elcsesztem az egész életem.
2022. júl. 7. 04:27
 14/29 anonim ***** válasza:
100%
Az magán probléma, ha két nyelvvel nem tudsz érvényesülni. Mellé olyat kellett volna tanulnod, ami nem büfészak, de még semmi nincs veszve. Látni, hogy hajthatatlan vagy, akkor menj szakmunkásnak, és majd rájössz, hogy nem akkora buli az sem.
2022. júl. 7. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem a tanulmányokkal van a baj, sőt az sokkal hasznosabb mint egy szakmunkás gyorstalpaló, keress fel egy jó pszichológust. De ha szakmunkás akarsz lenni a tested mellett a lelkedet is gyötörni fogják, borzasztó nehéz kereszt. És nem biztos a friss levegő sem, nyelheted a port egész nap meg az egyéb káros anyagokat.
2022. júl. 7. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%
Csak szólok sok szakmában már régóta nincs munkaerőhiány itt sem, példaul villanyszerelőként egy kezdő irtó nehezen tud érvényesülni, ne akard ezt!
2022. júl. 7. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:

Semmihez sem értek, az a baj. Így nem kellek sehova, hisz nincs olyan munka, amit el tudnék végezni. Csak betanított munka


“ De ha szakmunkás akarsz lenni a tested mellett a lelkedet is gyötörni fogják, borzasztó nehéz kereszt. ”


Nem tudom, katás vállalkozó a maga ura, számomra vonzó, hogy nem dirigálna a főnök, szabad lennék.


Nem villanyszerelőnek mennék, hanem kőművesnek. A megrendelőket meg jól megkopasztanám

2022. júl. 7. 13:23
 18/29 anonim ***** válasza:
100%

A megrendelőket meg jól megkopasztanám

XD

Biztos sokan fognak keresni egy kezdő, rutin nélküli szakembert, aki ráadásul aranyárban dolgozik. Szállj le a magas lóról végre XD

2022. júl. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%
Értsd meg hogy nem kezdőket keresnek, sok szaki dolgozik külföldön még ők sem jönnek haza a putris építő iparba.
2022. júl. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:
Akkor mi legyen? Jobban járok, ha a nulláról elkezdek egy új szakot és szerzek egy másik diplomát? Ha jelentkeznék közgázra, azzal több pénzem lehet, mint az építőiparból?
2022. júl. 7. 22:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!