Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Létesíthet-e valaki kollégium...

Létesíthet-e valaki kollégium miatt tartózkodási helyet egy távolabb élő rokonnál úgy, hogy igazából az állandó lakcímén él, a szülei tartják el?

Figyelt kérdés
Az egyetem és a lakhely távolságánál a rendszeres tartózkodási helyet kérik. Ekkor be lehet írni a távoli rokonnál lévő címet? Akkor az ő anyagi helyzete és más egyéb hasonló dolgok számítanak vagy a tényleges eltartóké?

2022. júl. 5. 10:48
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Be lehet, de ez csalás. Jogilag is meg pl én is megvetem. Lehet lepontozni, de akinek koli kell az érdemelje ki egy 460 pontos felvételivel vagy törődjön bele, ha valaki jobban rászorul.


Átérzem, én is mindenáron kolis akartam lenni, mert jó buli, meg olcsó stb. A szüleim jómódúak, pestiek vagyunk. De függetlenedni akartam. Írtam egy jó felvételit, elmentem vidékre és megdolgoztam azért, hogy kolis lehessek. (Ergo nem vettem el rászorulóbbaktól a helyet)

2022. júl. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Igen, meg lehet csinálni.

De akkor (biztos ami biztos) legyen az egyetlen lakcím a rokoné.

Az anyagi helyzet dologról nem tudok.


És igen, ez csalás.

2022. júl. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!