Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Római jogon pontosan mit kell...

Római jogon pontosan mit kell tanulni?

Figyelt kérdés
Valaki tudna linket küldeni? Több könyvet találtam de nem tudom, melyik az, amit tanulhatnék. Magam miatt tanulnám, nem egyetemre.

2022. júl. 11. 08:58
 1/8 anonim ***** válasza:
80%

Földi András, Hamza Gábor a római jog és institúciói könyvet ajánlom, nekem ez volt a kötelező, és kb. a legjobb az országban. Bármelyik kiadás jó.


Vagy Brósz - Pólay Római jog, az valamivel rövidebb.


Megvenni nem érdemes, úgysem fogod sokáig forgatni... :)


Talán neten elérhető régebbi kiadások, vagy más fajta könyv, kezdetnek az is jó.

2022. júl. 11. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

[link]

ez az a csodakönyv, ahogy #1 is írja

érdemes molyon is ránézni, mert vannak használtan eladó könyvek, szerintem elég drága újonnan, ezért is mondom

2022. júl. 11. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Pdf-ről ne is álmodozzak?

Egyébként nagyon szépen köszönöm. :)

2022. júl. 11. 09:36
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Itt keresgélj, régebbi kiadású tankönyvek vannak fent, hátha találsz. Esetleg magyar torrent, de meglepődnék, ha valaki szekennelte volna.


Tapasztalatból mondom, ha megveszed a Földi-Hamza könyvet, és nincs akkora motivációd, hogy ténylegesen meg akarod érteni, akkor az első oldalak után fogod eldobni.... Mert eléggé nehéz kezdetben, tele van latinnal. A motiváció pedig a vizsga és a diploma egy egyetem esetében...


Ha ez érdekel, keress youtube-on RJ előadásokat, azok sokkal jobbak kezdetben, nézd meg őket. Esetleg közérthetőbb történelmi kiadványokat.


Engem pl. a csillagászat érdekel, és arra a szintre bőven elegendő az ismeretterjesztő kiadvány, nem tudnék, és nem is mennék bele a fizikai, matematikai igazolásokba, mert nem érteném, és felesleges is lenne.

2022. júl. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Soha nem felejtem el, legelső előadáson Hamza professzor lépteti a diákat (anyagról nem volt szó, de a holt nyelvekről, ásatásokról annál inkább), majd egyszer csak szembekerül: A condictio olyan in personam stricti iuris actio, melynek formulájában az intentio nem jelöl keresetalapító tényállást (causát), vagyis absztrakt módon szerkesztett. Miután kihordtam két infarktust lábon leírtam és egy életre beleégett az agyamba. Persze akkor még nem tudtuk mi az a pingvines dia.


De viccet félre, én is inkább a netes előadásokat ajánlom, hallgass bele hogy miről van szó, mert a könyvek a történeti résszel kezdődnek, ahhoz meg nem tudsz elég aspirint és vörösbort keverni, hogy élvezhető legyen. De a személyi jog, családjog, eljárásjog kifejezetten érdekesek.

2022. júl. 11. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
30%
Szerencsére olyan korban végeztem , amikor nem voltak ezek a diás marhaságok (vagyis akkor kezdődtek, de csak úgy 1998 körül).
2022. dec. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
26%
Amúgy a Siklósi-féle Római magánjog I-II. is érdekes lehet, de az inkább csak haladóknak.
2022. dec. 22. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egyébként igaz, hogy a Földi-Hamza könyvet teljes egészében meg kell tanulni kívülről? Nekem ezt mondta egy jogot tanuló ismerősöm multkor
2023. febr. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!