Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pontosan miket fogok tanulni...

Pontosan miket fogok tanulni mérnökinfón?

Figyelt kérdés
Úgyértem hogy pl programozásból milyen nyelven fogok programozn? Matekból és fizikából pontosan mik lesznek, illteve mennyire nehéz a matek?

2021. júl. 28. 21:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Milyen egyetem?

BME-n van C, C++, Java, C# első négy félévben, onnan meg az, amit csak akarsz. Ezeken kívül SQL, Javascript, kis HTML, CSS (habár igen, ezek nem teljesen prog. nyelvek

2021. júl. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
PTE
2021. júl. 28. 21:50
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nézd meg a mintatantervet! Két kattintás. Ha valamit nem értesz, keress rá a tárgy nevére.
2021. júl. 28. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

1. “ BME-n van C, C++, Java, C# első négy félévben”


Ezt egyrészt kellemes olvasni, másrészt meg wtf. 4 nyelv 4 félév alatt? :D ez elég merész. (Igaz, most hogy belegondolok, nálunk is 4 van [R, Python, C++, SAS], de nem is tanuljuk meg őket rendesen.)

2021. júl. 29. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is van ennyi az SZTE-n, nálunk az első 4 félév hasonló, mint a BME-n:

C, Bash, AWK (szkriptnyelvek), Java, C++, SQL, PHP, JavaScript, Python, HTML, CSS szintúgy (én sem mondom prognyelvnek őket).


Fizika: Hát, kicsi ismétlés, első félév nálunk mechanika, hőtan, kicsit belekóstoltattak minket a kvantummechába, aztán kövi félév elektromágnesesség, elektromosság, elektronika alapjai, kis magfizika kostoló itt is. Erre emlékszem, de nem a fizika a húzós, hanem a ráépülős tárgyak.


Matek:


Vegyes, mátrixok, kvantorok, formális logika, halmazok, számosság, elsőrendű logika, boole algebra, analízisen volt függvény analízis, integrálás, deriválás, határérték számítás az elején, ez a bemelegítő kör, utána függvény transzfók, FFT, DFT, stb, komplex számokkal is hasonló mókák, aztán ott az algoritmusok tárgy, ami szintén félig-meddig matek, ott jöttek elő a különböző kereső algoritmusok, kereső fák, piros-fekete fa, mélységi keresés, szélességi keresés, bináris kereső fák, gráfalgoritmusok, prím, kruskal, dijsktra, Ford-Fulkerson, stb, eddig 4. félév után ennyin vagyok túl, ezen kívül még rengeteg minden lesz.


Viszont felesleges már ezen izgulnod előre, mert csak a frászt hozod magadra a sok idegen kifejezéssel, meg mindennel, amit nem ismersz és csak bepánikolsz, hogy nem fogod tudni megtanulni, szóval inkább ne parázz rá.


De am majd szépen lassan adagolva ezeket nem lesz gond. 😀

2021. júl. 29. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!