Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Én jövőre szeretnék jelentkezn...

Én jövőre szeretnék jelentkezni pszichológiára, de nem tudom, hogy az SZTE vagy PPKE legyen e 😅 Esetleg valakinek tapasztalatok ? Az ELTE azért nem játszik nálam, mert nem ad gyakorlati oktatást...(és ha minden jól megy MA-t oda vennem fel)

Figyelt kérdés
Engem főleg a PPKE érdekelne, mivel az SZTE-ről már sok jót hallottam, de a PPKR-ről szinte semmi információm sincs...

2022. júl. 20. 13:13
A kérdező szavazást indított:
#SZTE
#PPKE
9 szavazat
 1/6 A kérdező kommentje:
Azért örülnék ha nem csak szavazat jönne 😅❤️
2022. júl. 20. 14:03
 2/6 anonim ***** válasza:
15%
Igen.
2022. júl. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
"Haha"
2022. júl. 20. 14:26
 4/6 anonim ***** válasza:
65%

"Az ELTE azért nem játszik nálam, mert nem ad gyakorlati oktatást..."


Ezt a hülyeséget meg hol hallottad? (?)


Az ELTE toronymagasan a legmagasabb színvonalú hely a pszichológiai képzés tekintetében. Ami nagyon jó még, az Debrecen és Pécs.


A pszichológia elsősorban elméleti tudomány. Ez nem kőműves vagy burkoló szakma... A pszichológiai képzés így épül fel: 3 év alapszak + 2 év mesterszak (ez általában üresjárat sajnos a legtöbb helyen) + azt hiszem 4 év klinikai szakképzés. Kórházban!!! Gyakorlaton!!! Ez utóbbin kell megszerezned a gyakorlatot, nem az egyetemi alapképzés alatt...


De tényleg te mit képzelsz, az orvosok hogy szereznek gyakorlatot? Ott is vannak megúszós helyek, ahol csak a vékonyabb anatómia könyvet kell megtanulni, és már az első évtől műtenek? Eszem megáll tényleg...


A magyar köznyelvben, a gyakorin is, a "gyakorlatias képzés" az a gyenge, színvonaltalan, megúszós képzés szinonimája. Általában a futottak még egyetemek (Károli, Gábor Dénes stb.) hallgatói mondják ezt, nem csak a pszichológiára, de jogra, informatikára stb. is...


Hát a valóság valami teljesen más. Ha jó szakember szeretnél lenni, akkor kőkemény elméleti alapok kellenek. Ahogyan Mérő Lászlótól hallottam még az egyetemen: "nincs gyakorlatiasabb dolog, mint egy jó elmélet".


Ezt az egészet gondold át még egyszer szerintem.

2022. júl. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Szerintem el vagy tájolódva, hogy a gyakorlatias órákkal járó oktatás színvonala egyenlő a 0-val...és az eszem megáll és az stb látom elég sog problémát kell kiadni magadból, ha anonim módon nem tudsz értelmesen választ adni a kérdésemre...Én a gyakorlatias órákat részesíteni előnyben ahol ugyan annyi elmélet társul mellé...A Debreceni elvileg nem jó az én szempontokból...és ezen az oldalon sem írtak túl jókat róla...KRE ami elméleti és főként gyakorlati oktatásban gazdag és színesebb...+ elvileg nagyon jó a klinikai és egészségügyi oktatása is amire én szeretnék menni...míg az ELTE alap szakát mindenki szidja, hogy nem színvonalas csak az MA es a PHD...
2022. júl. 21. 01:01
 6/6 anonim ***** válasza:
68%

Oké elnézést hogy tegnap kicsit eldurrant az agyam, de olyan blődséget állítottál már a kérdésben (ti. hogy az ELTE ne adna gyakorlati oktatást), amelyre reagálnom kellett, mivel a hozzád hasonló érdeklődők között terjednek az efféle tévképzetek...


Itt is ezt írod: "a gyakorlatias órákkal járó oktatás színvonala egyenlő a 0-val" -- én nem állítottam ezt! Teljesen kicsavarod a mondanivalómat. Én nem azt állítottam, hogy a gyakorlatias órák színvonaltalanok, hanem pont fordítva: a színvonaltalan oktatás résztvevői szokták azzal védelmezni a szakjukat, hogy "gyakorlatias".


Természetesen egy jó gyakorlati oktatás lehet színvonalas és legyen is! Pszichológusoknál erre való a klinikai szakképzés.


Az egyetemi alapkézés célja nem a "gyakorlatiasság", hanem az ismeretek átadása. Lehetnek és vannak is szimulációs játékok, laborgyakorlatok stb. de úgy nagy általánosságban véve nem igaz az, hogy az ELTE ne lenne gyakorlatias (abból a szempontból, hogy a többi viszont igen). Nem valamiféle elképzelt "gyakorlatiasság" a jó pszichológiai alapképzés ismérve.


"Én a gyakorlatias órákat részesíteni előnyben ahol ugyan annyi elmélet társul mellé"


Pont ez az, hogy nem társul ugyannyi ismeret mellé. A Károliról, Pázmányról kikerülő viselkedéselemzők nagy átlagosan szakmailag gyengébbek, ami rögtön kibukik a mesterképzésen (ahol folyamatosan fent nevezettek szakmai felzárkóztatása folyik).


"az ELTE alap szakát mindenki szídja"


Nem tudom ki "mindenki", én még nem hallottam ezt a szakot szídni senkitől, és semmi esetre sem olyantól, aki oda jár. Ha van valami, amit szídni lehet, az inkább a mesterképzés, de pont az alapképzés az nagyon erős.


Na de mindegy, eldöntötted, hogy egy gyengébb szakra mész, sok sikert!

2022. júl. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!