Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek mi az az életkor...

Szerintetek mi az az életkor amikor már nincs értelme elkezdeni az orvosi/fogorvosi képzést ? (orvostanhallgatók véleménye érdekelne elsősorban)

Figyelt kérdés

Tegnap volt a ponthúzás és engem felvettek.. Viszont egy valami nagyon zavar és az az életkorom.. Novemberben már 24 éves leszek (később jutott eszembe hogy orvos akarok lenni és összeségében másodjára vettek fel)


Szerintetek származik ebből bármi hátrányom? Ki fognak nézni a korom miatt?


Egyáltalán mennyi volt az átlag életkor (saccra) a ti csoportotokban elsőben ?


Előre köszönöm a válaszokat!! Legyszi írjatok meg azt is, hogy melyik egyetemre jártok..



2022. júl. 22. 10:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%

Ezek mind társadalmi elvárások, amiket talán nem is a társadalom, hanem te vársz el magadtól a semmire:)

Nekem igaz nem orvos ,de sok ügyvédnek tanuló ismerősöm van (ha jól tudom évben hasonló) és konkrétan sok emberről hallok ,aki 25-35 évesen kezdi el és olyan jók ,hogy már igaz gyakornokként ,de jó pénzért dolgoznak irodában

Senki sem nézi le őket a korul miatt, sőt magamból kiindulva is tök menőnek tartom ,hogy ők ezt akarják ,későn jöttek rá és megcsinálják. Ahhoz nagyom nagy szerencse kell szerintem ,hogy 18 évesen tudjad mit akarsz.

Én 3 évet hagytam ki és én sem bántam meg mivel 18 évesen a fejemben sem volt a szakom:) Nálunk is volt amúgy sok korosztály, mert valaki másod diplomás is volt ,valaki úgy járt,mint én.

Szerintem ne emiatt ne menj, mert kinéznének:) ez nem lesz

Egyébként gratulálok neked!

2022. júl. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok ,bocsi az elírásokért:) béna a kezem:d
2022. júl. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
95%
Én 27 éves vagyok (decemberben leszek 28) és most kezdem a mérnökinformatikát... kit érdekel más mit mond? Magaddal foglalkozz.
2022. júl. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Simán vannak idősebbek az egyes csoportokban. Ezen ne aggódj .:)
2022. júl. 24. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Sokan eleve 20-21 évesen kezdenek, mert 5 évfolyamos osztályba jártak, oviban visszatartották őket és évvesztesek vagy elsőre nem jött össze nekik. Az a +4 év semmi, pláne olyan helyen ahol lényegében már felnőtteket oktatnak.
2022. júl. 24. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Én szeptemberben leszek 27 és én is most kezdem az orvosit. Sajnos én is későn szedtem össze a bátorságom, hogy megpróbáljam az orvosit és 3. próbálkozásra jött össze. Én is félek egy kicsit, hogy nem lesznek barátaim vagy le fognak nézni a korom miatt, de reménykedem, hogy egyetemen, főleg orvosin már vannak annyira felnőtt felfogásúak az emberek, hogy ez nem lesz probléma:)
2022. júl. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Szio ☺️ Én jövőre végzek az egyetemen 23 évesen, de már tudom, hogy sajnos nem lesz kész a hivatásom, így most a fogorvosin vagy a Pszichológián gondolkodom 👀
2022. júl. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Én idén kezdek, és 22 vagyok.
2022. júl. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Én már végeztem, de nálunk is volt 30 feletti, meg 24-25 éves az évfolyamon. Senki nem nézte ki őket. Sem azokat, akik csúsztak a képzéssel, sem azokat, akik később kezdték. Annyi, hogy 30 évesen végzel, és 35-36 évesen leszel szakorvos. De ez elmondható mindenkiről, aki később kezdi, hogy 30 felett szakvizsgázik, és a 18-19 évesen kezdők közül is sokan vannak, akik a rezidensképzésben csúsznak (mert mondjuk gyereket vállalnak, vagy szakképzést váltanak) így ott sem fognak kinézni. 35-36 éves korodtól meg még sok-sok év van, amit szakorvosként eltöltesz a nyugdíjig.
2022. júl. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a válaszokat☺️ Olyan jó ilyen motiváló,céltudatos írásokat olvasni..


#9 Az utolsó kérdésem hozzád szól, kedves 9-es válaszoló, mert te már ebben élsz!

Nyilván elsősorban nem a pénz motivál, hanem a gyógyítás utáni vágy..Sokan mégis azzal riogatnak engem, hogy addig oké,hogy elvégzem a sulit 29-30 évesen .. De mi lesz utána ? Tényleg szakorvos koromig nem lesz normális fizetésem? Annyi se mint egy gyári munkásnak?


A mai világban is ilyen rosszul keres egy rezidens? Pont pár napja láttam egy bértáblát , ami szerint 2023-tól 687ezer bruttó= kb 460ezer nettó + ügyelet a kezdő fizetés ..

Szerintem ez teljesen korrekt egy kezdőnek, ha tényleg így van..


Elmondanád, hogy is van ez valójában? Érdekelne egy olyan ember véleménye aki tényleg ebben él.. nem csak hallott valamit😊😊

2022. júl. 26. 11:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!