Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek hány éves korig...

Szerintetek hány éves korig érdemes osztatlan tanárira jelentkezni? Úgy gondoljátok, hogy van az a kor ami felett már nem érdemes?

Figyelt kérdés

2021. jún. 9. 17:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
9%
Nagyon rosszul keresnek a tanárok, a túlórapénzt is elvették tőlük, és akkor is mindennap 5-ig az iskolában kell maradniuk, ha dél óta nincsen órájuk. Nem éri meg, semmilyen szempontból.
2021. jún. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Én mondjuk nem a tanításból élnék meg…

Van passzív jövedelmem.


A helyzet meg gondolom még javulhat, a bérrel kapcsolatban.


Az érdekelne, hogy aki mondjuk 35 vagy közel 40 éves amikor végez, akkor felveszik e még egyáltalán iskolába és hogy nem e nézik ki onnan a kora miatt…

Ha ennyi idősen kezdő tanár.

2021. jún. 9. 17:08
 3/11 anonim ***** válasza:
97%

Ez azért függ a szakpártól, hogy mennyire fognak felvenni.

Egyébként vannak idősebbek is a képzésen.


Fognak majd a munkaadók feltenni kérdéseket, hogy mi történt ekkor-akkor-amakkor (az önéletrajzod alapján), de mondom ha a szakpárod hiányszak, akkor nem lesz gond. Milyen szakra szeretnél menni?

2021. jún. 9. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Sztem akkora tanárhiány, hogy valahova biztos felvesznek. :) Persze, pl. egy budapesti suliba nehezebb bekerülni, mint egy falusi suliba.

(Tanárnak jelentkeztem)

2021. jún. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%

Jelenleg hiány van, szóval esélyes, hogy felvennének.


De ha értesz valamihez és lebeszéled az igazgatóval, akkor szerintem végzettség nélkül lehet szakkört is tartani abból, amihez értesz.

Itt nyilván az lenne jó, ha hasznos dolog lenne, pénzügyek, programozás iylenek.

2021. jún. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


#3. fizika-matematikatanárira tavaly a SZTE-re pont nem lett volna meg a pontom, az összes többi egyetemre felvettek volna…

Azt nem tudom, hogy a jövőben hogy fognak alakulni a ponthatárok, gondolom ha visszább veszik a korlátozásokat, akkor kicsit magasabbak lesznek.

Őszintén, most így hiteltelen a régebbiek sem néztem utána…

2021. jún. 9. 17:36
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

#6

Abból még inkább hiány van, szóval mindenképp felvennének.

2021. jún. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Hármas vagyok:

Ez egy jó párosítás.


Egyébként én is idősebben kezdtem el az egyetemet. Voltak kellemetlen pillanatok, de nem volt vészes. A korodat próbáld az előnyödre fordítani majd, hiszen van tapasztalatod az életből, és ez jó. Kitartás kell és türelem! :)

2021. jún. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
83%
Ez a szakpár heti 5 nap bent létet igényel, plusz borzasztóan sok a házi feladat hétvégére. az osztatlan tanárin rengeteg tantárgyad van, hiszen 2 mestert csinálsz egyszerre + pedagógia/pszichológia. munkád bármelyik iskolában lesz. kérdés, hogy be tudsz-e vállalni 6 év főállású elfoglaltságot, van-e még 12 államilag támogatott féléved, el tudod-e fogadni, hogy késik a gyerekvállalás
2021. jún. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Attól, hogy hány évesen leszel pályakezdő, ne tarts, sokan vannak, akik negyvenes éveikben térnek vissza a pályára és így bőven kezdőnek számítanak. Amit most sajnos nem tudok megmondani, hogy gyakornok lennél vagy rögtön ped1-be kerülnél, mert azt biztosan tudom, hogy az egyéb (nem tanári) munkatapasztalatot beszámítják a fizunál és a besorolásnál is valamelyest, csak azt nem tudom, hogy a diploma utáni, vagy már az előtte lévő éveket is számítják-e... Ez azért nem mindegy, egyrészt mert a gyakornoki fizu tényleg szégyenteljesen alacsony, másrészt gyakornokként állandóan felügyelnék a munkádat meg 2 év után mindenképpen minősítésen kellene átesned.
2021. jún. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!