Technikum után egyetem?

Figyelt kérdés
Idén leszek 8.as,közeleg a felvételi. Nagyon bejön ez a kozmetikus szakma, ugyanakkor a fogorvosi már régóta álmom. Lehetséges-e, hogy egy kozmetikus technikumba elmegyek, elvégzem, és utána fogorvosi egyetem? A kozmetikus szakhoz kell kémia és biológia is, ugyanúgy a fogorvosihoz is. Tudom, hogy nem olyan szinten, mint pl. egy gimiben, ott erősebbek ezek a tárgyak, jól tudom? Mind a kettő vonz nagyon.

2022. júl. 23. 13:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha komolyan gondolod a fogorvosit, akkor mindenképp gimnáziumba menj. Technikumban nem lesz feltétlen külön kémiád, biológiád,nem tudsz felkészülni úgy emeltre,mintha egy gimiben tanulnád őket+fakultációval. Ha meg nem tudod eldönteni hogy mit szeretnél akkor is gimit javaslok, lesz 4-5 éved átgondolni mit szeretnél. Ha marad a fogorvosi álom akkor tudsz oda felvételizni, ha nem szeretnéd mégsem,akkor érettségi után kezdesz el kozmetikusnak tanulni.
2022. júl. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
81%
Az előző válaszolóhoz annyit fűznék még hozzá, hogy nem csak a biológiáról és kémiaról van szó, hogy felvegyenek fogorvosira, a matek, magyar, idegennyelvi érettségidnek sem ártana jól sikerülnie :)
2022. júl. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szépészeti Technikumban nem oktatják olyan szinten a kémiát és a biológiát (ráadásul fizikát nem is oktatnak ott), hogy biztosan felvegyenek a fogorvosira. Javaslom, hogy menj biológia tagozatos gimibe, ha oda nem vesznek fel akkor meg menj kozmetikusnak.
2022. júl. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos akkora tanár hiány van, hogy a legtöbb szakiskolában, és egyes szakgimnáziumokban is komplex természettudomány van, mert nincs 4 külön (biosz, fizika, kémia, földrajz) tanár a tárgyak külön tanítására. Nagyon valósznű, hogy gimnázium mellett is kell majd külön emelt érettségi felkészítő tanfolyamra járnod, ha tényleg jó alapokat szeretnél kapni az egyetemhez.
2022. júl. 24. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek az értékes válaszokat, a gimi mellett döntöttem!
2022. júl. 24. 09:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!