Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy lehetnek ennyire felelőtl...

Hogy lehetnek ennyire felelőtlenek a mai fiatalok, mikor a jövőjükről van szó?

Figyelt kérdés

6449 felvételizőt vettek fel az idén pedagógusképzésre.


Ez a 6 ezer ember nem gondol bele abba, hogy a nettó 172 ezres tanári bérből egy albérletre sem futja? Vagya szüleik nyakán akarnak élni örökké?



2022. júl. 23. 13:20
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
80%
Az Orbán-rendszer alapjaiban van elcseszve, az egészet el kell takarítani és új, normális, összetartó országot kell építeni!
2022. júl. 24. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
80%
Ugyanazen gondolkodtam. Én arra jutottam, hogy ezek a diákok 16-17 évesen gondolják ki mik lesznek végül, mert aszerint kell készülni a felvételire. Átlagos gyerekek akiket eltartanak sokak előtti családi példa, hogy anya tanít apa meg pénzt keres. Miért aggódnának ennyi idősen? Nem látják az életet. Aki meg igen, az nem ezt a szakot választotta.
2022. júl. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
89%
Külföldre is el lehet menni, például a gyógypedagógusoknak...
2022. júl. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
81%
Tudod nem mindenkit a pénz motivál, valaki csak gyerekeket akar tanítani, az én szememben ez 100-szor értékesebb , mint egy informatikus vagy közgazdász.
2022. júl. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%

Eleve nem mindenki fogja elvégezni (nálunk az egyik legkönnyebb szakon is 20% volt a lemorzsolódás). Kb 60%-a a végzett hallgatóknak nem marad a pályán hosszabb távon - főleg a jelenlegi megélhetési költségek mellett.


Ez ahhoz képest alacsony szám egyébként. 4-5 éve még 10-11 ezreket vettek fel. Akkor még volt hatása az életpályamodell nevű hazugságnak (én is annak dőltem be). De mivel nincs kilátásban normálisabb bérrendezés, így pl én is tervezem elhagyni a pályát. Konkrétan a suliban, ahol kezdek majd szeptembertől, rajtam kívül nem lesz senki 30 alatti (és szerintem a 40 alattiakat is meg tudnám számolni egy kezemen). Ez elég árulkodó.

2022. júl. 25. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
96%

Kedves #7es!

ÓvodaPEDAGÓGUSként mondom azt neked,hogy az óvoda nem gyermekmegőrző.Hogy miért sorolnak minket a tanárokhoz?Talán mert mi is ugyanolyan PEDAGÓGUSOK vagyunk,mint ők.Sőtt…

Ha egy kicsit utána néznél a dolgoknak és nem lennél ilyen rosszindulatú,talán tisztábban látnád a rendszert.Az óvodában 15-30kisgyermek nevelése,fejlesztése,gondozása,”tanítása”(habár ilyet nem szabad mondani,de neked úgyis mindegy) zajlik.Ajánlok egy nap eltöltését egy óvodában,vagy szívesen elmesélem neked mit csinálunk nap mint nap a kis manóimmal,valamint én utána otthon.Remélem a gyermeked óvodapedagógusaival és tanáraival nem leszel ilyen,mert a végén még szegény gyereked járna rosszul miattad.

További szép napot kíván neked egy óvodapedagógus,aki a tanárokhoz sorolja magát💖

2022. júl. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
58%

14 - "Tudod nem mindenkit a pénz motivál, valaki csak gyerekeket akar tanítani,"

Ki kell ábrándítsalak: MINDENKIT a PÉNZ motivál, mert abból lehet létezni!

Persze van hivatástudat is, de ugye az megvan, hogy a lét határozza meg a tudatot...?!

2022. júl. 30. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
90%
Ez a bem mindenkit a pénz motival dolog addig szép mìg valaki eltart. Ha a 200 ezres fizetésedből 130-150 ezret csak egy garzonra befizetnél albi díjra, és a maradék 50-70 ezerből kellene még a rezsidet ès a kajádat is akkor rájönnél,hogy ez csak akkor megy ha valaki eltart téged 25 évesen is végzés után.
2022. júl. 30. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
59%
Igen, lehet hogy megengedheti magának mert eltartják majd, vagy csak szimplán nem akar milliomos lenni. Azért is lehet , mert reménykednek benne hogy megjön a kormány esze és egy jelentősebb béremelést ad nekik vagy esetleg bekövetkezik 2026-ban egy lehetséges kormányváltás(valljuk be, a fideszes réteg is meg fogja érezni a rezsiárakat, hiába nézik csak az M1-et), ami miatt pozitívan megváltozik a helyzetük. XD mindenki menjen mérnöknek,informatikusnak,közgazdásznak,orvosnak? Gyerekeiteket ki fogja tanítani?vagy ti majd oktatjátok munkaidő után őket?
2022. júl. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
96%
A lányom tanár és igen, támogatjuk és fogjuk is. Sőt az orvosnak tanult és külföldön élő testvére is. Megtehetjük, ő ebben jó, hadd csinálja.
2022. júl. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!