Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemi pótjelentkezéskor...

Egyetemi pótjelentkezéskor csak önköltséges szakot tudok megjelölni?

Figyelt kérdés
Több embertől is hallottam ezt az információt, illetve olvastam is… Mindezek ellenére viszont nem értem miért van a tavalyi illegve régebbi pótfelvételi pontszámok között állami finanszírozási forma is felsorolva…
2022. júl. 23. 16:15
 1/4 anonim ***** válasza:
71%
Pótfelvételin a még üres helyeket hirdetik meg újra, azokra lehet jelentkezni. Érthető okokból jellemzően önköltséges helyek maradnak szabadon, mivel az állami helyek népszerűségük okán hamar feltöltődnek. Ez persze nem jelenti azt, hogy minden szak minden állami helye megtelne, ezért előfordulhat államilag támogatott hely meghirdetése is a pótfelvételin. De az is lehet, hogy önköltséges képzésre van már csak lehetőség jelentkezni.
2022. júl. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Lesznek állami helyek is. Leginkább a nem fővárosi egyetemeken. Viszont ott is lehet majd találni azért.
2022. júl. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A pótfelvételi sajnos nem játszik ebben az esetben, hiszen oda csak olyanok jelentkezhetnek, akik egy helyre sem nyertek felvételt.
2022. júl. 24. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Miért ne játszhatna ebben az esetben, kedves 3. válaszoló? Egy szóval sem említettem, hogy nyertem volna felvételt bárhova is…🙂
2022. júl. 24. 18:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!