Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Vélemény az SZTE képi ábrázolá...

Vélemény az SZTE képi ábrázolás szakáról?

Figyelt kérdés

Jövőre érettségizek, viszont még nem döntöttem el melyik egyetemre menjek. Szeged lenne a legkézenfekvőbb, viszont nem tudok sokat az itteni művészeti képzésről:)

Ugyanitt véleményeket is elfogadok a többi ilyesfajta egyetemről (mome, metropolitan meg ilyenek), felvételi nehézség stb. Tervezőgrafikus, festészet irányba szeretnék főleg menni:)



2022. júl. 25. 19:18
 1/2 anonim válasza:

Ha teheted, mashova menj. Ki lehet belole hozni jot is de nekem csak rossz tapasztalatom volt.

A tanarok szexistak, ha szoknyaba ment valaki vizsgara 5ost kapott…

Szakosodasnal ha nem vesznek fel a 3 szakirany kozul valamelyikre (marpedig nem mindenki jut be) akkor nem lesz szakiranyod es egy full semleges 50kreditnyi valamit kell valassz a szaktol fuggetlenul valami masik tanszeken, vagy lenyomjatsz meg egy felevet es akkor csuszol plusz 50-50% hogy fellebbezes utan bekerulsz e.

Nekem sajnos hatalmas csalodas volt, mindenkit felvesznek kb hogy megkapja a suli a tamogatasokat de maga a kepzes komolytalan es ha nem vagy nyalizos miniszoknyas lany vagy olyan akinek nagyon eros fantaziaja van akkor ezen a helyen kisemmiznek. 5 evig nem huztam egy vonalat se miutan otthagytam ket felev utan.

Akik ott vegeztek, egy embert sem ismerek aki a “szakmaban” helyezkedett volna el. Mindenki penztaros, tanar, irodai beosztott vagy valami szolgaltato szektorban dolgozo. Persze ha ez a cel akkor tokeletes hely eltengetni 3 evet egy kb 0 diplomaert. Ha komolyan gondolod, akkor barhova mashova menj inkabb a felsoroltak kozul.

2022. aug. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Sima mintatanterv:

[link]

Igen gyengébb képességű embereket vesznek fel, ha módszertani órájuk van nem véletlen.


Ez még a festészeti specializáció:

[link]

34 kredit tradicionális festészet.

Nem semmi.


Max kétszeres túl jelentkezés lesz és annyi se fog megjelenni a gyakorlati vizsgán. Ezzekben nincs nagy különbség az ifjú művész karokon vidéken.


Én nekem Kaposvárról van tapasztalatom. Egy biztos, hogy kevesebb a tölteléktárgy erre és máshogy van szervezve a tárgyak. Többet várnak talán? Vagy szorgalmas jönnek ide? Nem tudom az okát ténylegesen.

Festészet kevesebb órában van megoldva, de több rajzi és gépi óra van. Ilyen mindenes nagyon a szak. Szervezetlenebb Kaposvári kampusz alapból ahogy látom. Van egypár tanár, aki kicsit jobban beklikkelhet, ha van valami. Itt sráccal szembe volt szexista komment viccnek rejtve max.


Az hogy milyennek fogott megélni nagyon egyéni lesz. Én proginfót (éppen meg lett a pont) nem bírtam csinálni így nekem már felüdülés csak a képzés. Ilyen terapeutikus nekem. Fontos pár tanár lecserélődőtt biztos ott.


Ha mesterképzés érdekel a végére majd akkor metu és a mke biztos tud ajánlani valamit.


Pécsre is bepróbálhatót ott háromszor a túljelentkezés átlagban. Ott osztatlan a képzés. Meg Eger is van.

2022. szept. 3. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!