Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Techikusi végzettséggel...

Techikusi végzettséggel egyetemre menni?? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Végzettségemet tekintve gépgyártástechnológia technikus vagyok, 4 éve végeztem.. De elkezdtem kacsintgatni a mérnöki kar fele..


Az lenne a kérdésem, hogy a technikusi végzettségem hogyan számít bele a felvételibe ( addig értem, hogy 5ös=100pont 4es=80 és ezt ötszörözik).. De mi történik akkor ha nekem 3-as lett? Akkor azzal már nem is lehet továbbmenni,csak sima érettségivel normál felvételi eljárásban?



2022. júl. 26. 16:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, jól gondolkodsz.
2022. júl. 26. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Tehát ha jól értem , egy 3-as érdemjeggyel ilyenformán nem lehet továbbmenni, viszont be lehet úgy számítani mintha egy sima emelt érettségi lenne + jár érte 50 plusz pont?


Azért vagyok egy kicsit megijedve , mert a technikusi oklevelen csak az érdemjegy van és % nincs. Ilyenkor mi a teendő? Nem is tudom használni ?

2022. júl. 26. 16:44
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ne az oklevelet nézd, hanem az érettségi bizonyítványt. Ott kell lenni %-os eredménynek is. A vizsgád emeltnek számít. Plusz 50 pontot, csak akkor kapsz rá, ha elérted a 45 %-ot.
2022. júl. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

De ez nincs benne az érettségi bizonyítványban, ugyanis érettségi utáni 2 éves technikusi képzés (Okj-képzés nappali tagozaton az adott szakközépiskolában)


Tanúsítványt (oklevelet) kaptam róla vizsga után , amin sajnos nincs % csak a jegy..


Ezért vagyok bajban és ezért iram ki a kérdést hátha valaki volt már hasonló cipőben

2022. júl. 26. 17:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!