Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Újra elő kéne majd vennem a...

Újra elő kéne majd vennem a matematikát, tippek?

Figyelt kérdés

Valami miatt úgy néz ki, a közeljövőben mégis szükségem lesz még a matematikára, tanulmányok miatt.

Az a helyzet, hogy sokáig kifejezetten gyűlöltem a matekot, a 3-asnak már örültem, volt, hogy azt hittem, diszkalkuliám van. Aztán gimiben 2,5 évig jártam tanárhoz, aki nagyon jól elmagyarázott és begyakoroltatott mindent, többször volt sikerélményem, magabiztosabb lettem és javultak a jegyeim is, 4-es lettem matekból, egyik évben 5-ös. Javult a logikám is, meg azt vettem észre, jobban megjegyzem a számokat, jobban megy a fejszámolás is. Középszinten érettségiztem belőle, az 66% lett.

Szükségem lesz az emelt matek anyagra is. Nyilván a legjobb lenne egy matektanárt felkeresni újra, esetleg a régi tanáromat, csak az a helyzet, hogy nagyon drága lenne. Matekoázis oldalon van emeltes tananyag (vagy akár más online tanfolyamok is szóba jöhetnek), szerintetek ha azokat végignézném, végiggyakorolnám, plusz keresnék még hozzá videókat, tananyagokat, jó könyveket, akkor sikerülhet jól elsajátítani a tananyagot? Eszem az van, csak ugye korábban nem volt kedvencem a matek, az életben nem gondoltam, hogy újra kelleni fog. Nem a kedvencem továbbra sem, de nem utálom és a cél érdekében hajlandó vagyok elsajátítani.



2022. júl. 29. 14:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanilyen cipőben voltam, én középsuilban még buktam is belőle, tehát pótvizsgáznom kellett belőle. :D


12 év után IT szakra mentem egyetemre, félévente 2 matek tárgy.


Nem volt egyszerű, de újra kellett tanulnom az egészet szinte, volt olyan félév, hogy mindennap azt csináltam.


Keresd elő a középsuli tankönyveket, ha nincs meg, színes matek tankönyvek is jók, plusz feladatgyűjtemény.


Neten van egy youtube csatorna matek alapokkal zseni leszek asszem.


A bázis legyen a mateking.hu középiskolai matekot vedd meg, ismétlésnek tökéletes, mindent végig vesz, talán még emelt matek felkészítő is van.


Van egy csomó matekos app, pl. symbolab, wolfram alfa, ami gyakorlatilag bármilyen feladatot megold, ellenőrzésnek tökéletes.

2022. júl. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nekem olyan szempontból jobb, hogy most érettségiztem, tehát még friss, csak olyan 2 év múlva el akarok majd kezdeni egy olyan képzést, ahova kell a matek.
2022. júl. 29. 16:11
 3/6 Tom Benko ***** válasza:
Ne hagyd abba. Minden héten legalább egyszer ülj le valami példatárral, matekkönyvvel, és szánj rá egy-két órát.
2022. júl. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Matekingnél jobbat nem nagyon tudok.


Témákra van bontva, így tudsz szépen haladni, mellé beszerzel egy feladatgyűjteményt, gyakorolsz.

2022. júl. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem most ez a tervem: meg akarom érteni Euklidesz Elemek című művét a hatodik könyvig, (érdekelnek a bizonyítások, úgy érzem ez hiányzik, hogy jobban megértsem a matekot), azután pedig a volt matektanárom oldaláról fogok tanulni:

[link]

2022. aug. 4. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ránézek ezekre.
2022. aug. 4. 09:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!