Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Szerintetek 15 évesen (nem...

Szerintetek 15 évesen (nem matek tagozatos gimnazistaként) érdemes 6-7ezer forintos számológépet vennem? Nyilván nagy részét még nem használom, de egyetemi tanulmányokra biztos jól jön majd.

Figyelt kérdés
link: [link]

2015. máj. 30. 10:56
 1/9 anonim ***** válasza:
62%

Totál felesleges olyan drága gép...én idén végeztem gimibe és ezt használtam 4 évig:


[link]


Teljesen tökéletes volt, úgy is hogy sok másra is használtam (versenyek miatt) amire suliba nem kellett volna (pl. hiperbolikus fv-ek, komplex számok)


Nos hát egyetemre az egy más kérdés..szerintem azzal ráérsz törődni ha odajutsz...egyenlőre ne azért vegyél h majd oda jó lesz hanem csak ami gimibe kell.

Én most BMEre jelentkeztem és tervezem leváltani ezt a számológépet de még egyenlőre nincs ötletem milyen kellene.


Ja és még annyi, h gimibe azért is jobb egy bénább gép mert..most egy példát mondok...több osztálytársam is mindig géppel számolgatta ki a másodfokú egyenleteket, a megoldóképlet helyett és így azt meg elfelejtették...erre idén a közép érettségin volt egy feladfat( I.rész 4.feladat) ahol a megoldáshoz ismerni kellett a megoldóképletet..legalábbis a diszkriminánst szóval legtöbbje elrontotta aki géppel számolgatott mindig.

2015. máj. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

én mondjuk pont ilyen vagyok, mint amit az előttem szóló felvázolt, és egyébként volt olyan feladat ahol mondjuk megkönnyítette az ember életét, hogy nem kellett felírni a megoldóképletet és megoldani a számtalan helyen elnézhető egyenletet


a diszkrimináns meg szevasz benne van a 4 jegyűben, aki meg azt se tudja mi az nem a megoldóképlet fogja megmenteni

2015. máj. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
62%
Szerintem 15 évesen maradj a telefonos számólógépnél !!!
2015. máj. 31. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Hát, egyetemen elég felesleges lesz bármilyen számológép, úgy gondolom... wolframalpha.com , Octave, Sage stb
2015. máj. 31. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
és esetleg egy ilyenre? ez is casio, és szerintem jobb, mint a mostanim [link]
2015. máj. 31. 12:00
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
bőven elég...de egyébként olyat veszel amit csak akarsz...ha drágát akarsz vegyél drágát
2015. máj. 31. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
4# a ZH-n meg majd abakuszon számolsz
2015. máj. 31. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én megvenném a "drágábbat", számológépet nem szokás cserélni, egyetemen ugyanazt használom mint középsuliban használtam( [link]
2015. máj. 31. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Brain Storming ***** válasza:
piacon vehetsz 1000 alatt nagyon jókat. Én 45 gombosat vettem 3 éve, semmi baja és még így sem használom ki, pedig én matekot is tanítok (érettségire készítek) és egyébként baromi sokat számolok egyébkén is
2015. máj. 31. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!