Egyetem rossz matekkal?

Figyelt kérdés
Matek érettségim anno kettes lett, középiskolában nagyon rosszul ment a matek. Elvégeztem egy technikumot, nagyon jó eredménnyel viszont, így fel vennének egyetemre, csak az a kérdés bírnám e a matekot vagy kibuknék?
2022. aug. 2. 11:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon függ attól, hogy milyen szakra szeretnél menni, egy műszaki képzés sokkal több és nehezebb matekot követel, mint például egy gazdasági képzés (legalábbis az üzleti vonalon).


Ismerek egyébként olyat, aki középszintű kettes matekkal felvételt nyert a proginfóra (nagyon kevés pont is elég volt hozzá), és 7-8 év alatt kiizzadta a BSc-diplomát, a karrierútjába meg például a Morgan Stanley és később igen jól fizető svájci fejlesztői tapasztalat is belefért, de őszintén szólva ez nem túl gyakori.

2022. aug. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Műszaki menedzser
2022. aug. 2. 11:27
 3/16 A kérdező kommentje:
Gazdaságinformatikus
2022. aug. 2. 11:29
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát ezekhez azért eléggé kell a matek...

Plusz ami arra alapoz: statisztika, stb. stb.

2022. aug. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Egy alap gazdálkodás menedzsment szakon kevésbé kell?
2022. aug. 2. 11:51
 6/16 anonim ***** válasza:
90%
Bármelyik szak tanrendjét meg tudod nézni a felvin, vagy az illető egyetem honlapján. A tantárgyak alapján már látni fogod, hogy mennyi ebből a matekos tárgy...
2022. aug. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
88%

Tessék, egy random mintatanterv...


[link]

2022. aug. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Szeretnék tanulni valamit, csak a matek miatt visszakozom, az se most volt már hogy középiskolába jártam, levelezőre mennék.

Leginkább műszaki menedzseren gondolkodom, de szóba jöhet még a gazdálkodás menedzsment is.

2022. aug. 2. 11:54
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszi, de vélemények jobban érdekelnek.
2022. aug. 2. 11:55
 10/16 anonim ***** válasza:
88%

Hiába ír itt bárki véleményt, be sem tudod saccolni, hogy _neki_ milyen képességei vannak.

Van, aki lazán csípőből lenyomja a gazdmen-t - és van, aki a legkamubb egyetem műsz.men képzéséből is kihullik....

2022. aug. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!