Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Introvertált embernek melyik...

Introvertált embernek melyik jobb foglalkozás: gyógymasszőr, vagy gyógytornász?

Figyelt kérdés

Továbbtanulás előtt állok.

Szeretem a biológiát,az angol nyelvet.

Szeretek segíteni másokon, csak egy kissé magamnak való introvertált ember vagyok.

Ezek közül a foglalkozások közül melyik lenne nekem való?



2022. aug. 2. 13:37
A kérdező szavazást indított:
Gyógytornász
Gyógymasszőr
8 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
89%
Nem ezen múlik. A gyógytornász 4 éves egyetemi szak, gyógymasszőrnek rövidebb tanfolyamon (nem a felsőoktatásban) tanulhatsz.
2022. aug. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
53%
Mindkét foglalkozás megkíván némi kapcsolatteremtést. A gyógytornászi talán kevésbé, mint a gyógymasszőri. Gyógytornászként ugyanis megteheted, hogy elsősorban csoportos foglalkozásokat tarts, amelyek nemigen igénylik személyes viszony kialakítását. A gyógymasszőrök csak egyéni foglalkozásokat tartanak; s csak akkor javaslom ezt a pályát, ha jó izmaid vannak, vagy kész vagy izmosítani magad. Fizikailag nem könnyű egész nap embereket gyúrni.
2022. aug. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
75%

A gyógytornász szakon van gyógymasszázs kurzus, tehát a gyógytornászok is dolgozhatnak masszőrként.


Én azt javaslom, hogy kezdd el a gyógytornász szakot és ha nem bírod, kibuksz, akkor még mindig tudsz végezni gyógymasszőr szakképzést. Viszont, ha sikerül, akkor gyógytornászként is masszírozhatsz és sokkal többen fognak hozzád járni, mert nagyobb lesz a tudásod és masszázson kívül más szolgáltatásokat is tudsz majd adni, sok pénzért.


Jah igen, fontos, hogy ezek a szakmák csak vállalkozásban érik meg, főleg ha introvertált vagy. Alkalmazottként borzalmas ebben dolgozni. Láttam sok ilyen munkahelyet. Én inkább takarítanék egy közvécét, minthogy fekvőbeteg ellátásban dolgozzak, alkalmazottként.


(masszőr vagyok)

2022. aug. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az introvertált nem antiszociálist vagy szociális analfabétát jelent.

Nyilván attól függ milyen mértékben igaz rád, de visszakérdeznék, hogyan tudod elképzelni egy napodat? Ha minden nap 8 órát emberek között vagy, kórház esetén a betegeken kívül az eü személyzet többi tagjával team munkában működsz együtt, de ezután hazamész és feltöltöd a "social batteryt", az neked elég?

Esetleg ha vállalkozó leszel (amit SZERINTEM mindenképp meg kéne hogy előzzön legalább 2-3 év kórházi tapasztalat ahol egy jó szakmai közegben megtanulod a gyakorlati alapokat), egyénileg vállalsz embereket, ott (a legtöbb esetben) nem síri csendben fog telni az idő. Kis small talkok minimum, de lehet köztetek olyan bizalmi kapcsolat, hogy többet tudsz a szerelmi életéről mint a saját párja, vagy magányos idős aki minden apró részletet meg kell hogy osszon veled, mert amúgy nincs kivel.

Jól gondold át hogy mennyire vagy intro, mennyire égetne ki hogy folyamatosan emberekkel (és persze a nyűgjeikkel) kell foglalkoznod, és hogy ezt tudnád-e hosszabb távon csinálni.

2022. szept. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!