Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a véleményetek, tapasztalat...

Mi a véleményetek, tapasztalatotok az ART edzőképző testépítés és fitness Sportoktató tanfolyamáról?

Figyelt kérdés

2022. aug. 5. 10:11
 1/1 anonim ***** válasza:

Őszintén...

Én (!) az ilyen pár hónapos edzőképzésekben nem hiszek. Hol van belőle a pontos anatómiai tudás? Étrendet, edzéstervet írhat egy "gyorstalpalón kikupált" "" szakember"", minden féle kompetenciahatár nélkül. Értem ezalatt hogy nincs behatárolva, pontosan milyen korú és állapotú emberekkel foglalkozhat.

Mondok egy példát. Gerincproblémám van (cervicalis discopathia). Elmentem két személyi edzőhöz. Az első hasonló végzettségű, + rehabilitációs tréner, + még iskolák, és ennyi volt a, reakciója: "majd megerősítjük".

A második egy TF-en végzett edző, funkcionális tréner. Első kérdés: "bármilyen tünetet okoz?" Mondtam hogy néha beszédülök bizonyos mozdulatoknál. "Én nem vagyok gyógytornász, először őt kéne meglátogatni, aztán el tudunk kezdeni, együtt dolgozni"

Nem beszélve az étrendről, amiről (mivel nem ismerik alaposan az emberi test működését), szintén semmit nem tudnak. Persze, elmondják hogy a "fehérjéből testsúlykilogrammonként x kell", de hogy miért, ez bizonyos állapotokban hogyan, változik, azt nem tudnák levezetni.

Gyógymasszőrként végeztem. Rengeteg ilyen "" edző"" képezte nálunk tovább magát, és szégyen kategória volt amit pl anatómián vagy élettanon produkáltak. Most gyógytornásznak tanulok, innen nézve még annál is gázabb...

Nem beszélve arról hogy azért sem ajánlom, mert pont az ilyen típusú képzések miatt agyontelített a szakma.

2022. aug. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!