Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Köztetek van e olyan aki 40...

Köztetek van e olyan aki 40 körül kezdte a testépítés? Mik voltak a tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Erősen túlsúlyos vagyok és szeretnék magammal kezdeni valamit mert nem érzem magam jól a bőrömben, ehhez szeretnék iránymutatást kapni. 40F

2021. nov. 17. 15:04
 1/4 anonim válasza:
74%
Szia! A kaja nagyon fontos már a mi korunkban ahhoz hogy jól nézzünk ki. Én mégis arra biztatnálak hogy egyszerre ne fuss neki az étrendnek és az edzésnek is mert annak bukás lesz a vége tapasztalatom szerint. Inkább elősször csak az egyiknek. A testépítésről meg annyit hogy sosem késő elkezdeni, csak alapos bemelegítés igényel és az elején ízület kímélő gyakorlatokat ajánlok ne hogy baj legyen. Nézz róla videókat tanulj, fejlődj, esetleg vonj be egy ismerőst aki tud segíteni ebben aztán had szóljon. Hajrá 💪😉
2021. nov. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
45%

Én is belekezdenék szívesen. Nem a testépitésbe, csak a gyúrásba mert nagyon leeresztettem.

De az a baj hogy azt se tudom hol kezdjek bele. Tönkre baxni meg nem akarom a testem. Nem vagyok már 20, oda kell figyelni.

2021. nov. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Robcsi84 ***** válasza:
90%
Én 37 vesék kezdtem el bő fél évvel ezelőtt szintén. Főleg túlsúly miatt. 120 kg voltam április végén hozzáteszem magas vagyok. Augusztusra már bementem 105 alá azóta stagnálok, mert meguntam a diétát. Jelenleg élvezem az edzést kicsit erősödök hétről hétre. Most ez elég. A fejlődés persze lassult hiszen alapból nem tömegelni kezdtem. Eleinte minden héten tudtam emelni vagy ismétlésszámot vagy súlyt. Ma már kell pár hét ehhez de ez normális hisz 16 kilót fogytam. Ez nagyon nehéz egyébként mert ugye a diétával kezdeni kétszeres erőfeszítés. Könnyebb ha tömegeléssel kezdi az ember de sajnos nekem az nem volt opció. Most év végéig nyomom így aztán januártól egy kemény diéta megint cél 90 kg április végéig. Hozzáteszem itthon edzek van minden ami kell pár súlyok lábgép keret meg egy hátgép. Heti 3 súlyzós edzésről most váltók 4-re. Mellette 2x1 óra bringa. Nem volt könnyű a kezdet de sokkal jobb volt mint vártam. Igaz 23 évesen már egyszer sikerült kicsit izmot építeni sajnos akkor abba kellett hagynom külföldi munka miatt. Az óta is hiányzott. Imádtam egyéni akkor is és most is. Ez sokat segít mert magát az edzést is élvezem nem nyűgnek veszem.
2021. nov. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megerősítést! :-) Látom még van remény!
2021. nov. 18. 15:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!