Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tudnék kezdeni magammal?

Mit tudnék kezdeni magammal?

Figyelt kérdés

Az utóbbi időben gondolkoztam azon hogy munka mellet érdemes lenne valamilyen szakmát letenni. A gond az hogy magam se tudom konkrétan mit.

Érettségim van és ezután vendéglős szakmát tanultam ki.

Jelen pillanatban egy gyárban dolgozok gép mellett, de az utóbbi 3 évben csak ilyen és ehhez hasonló, betanított munkaterületeken dolgoztam, ami kezd kicsit unalmassá válni és elveszi az energiám. Szeretném magam tovább fejleszteni, mint ilyesfajta munkában leélni az életem.

Vendéglátásban csak a munka karrierem elején dolgoztam pincérként, de nagyon megutáltam (a jópofizás miatt a vendégek felé) és azóta szinte meg se fordult volna a fejembe hogy visszamenjek pincérnek. Inkább még egy több műszakos gyárba is szívesebben elmentem, annak ellenére hogy fizuban ha összehasonlítjuk sehol sincs a pincérkedéshez.

De nem minden a pénz. Ha az lenne maradtam volna pincér.

Egy 8 órás álló, monotonabb műszakban jobban elvagyok mint egy délelőttől késő estig szolgáljam ki az embereket.


Emiatt hogy csak ennyi tapasztalatom van, így nem kapok elég állásajnálatot vagy az interjúig se jutok el.

Az érettségi, mint középfokú végzettség édeskevés a legtöbb helyen. Mindig akad valami más ami nekem pont nincs emellett.


B típusú jogsim sincs még, ami sok helyen előnnyel jár. Csináltam a jogsit, de 5x megbuktam és utána nem éreztem rá késztetést, mert úgy éreztem nem fog már menni.


Targoncára sincs vizsgám ha pl. raktárba mennék, pedig ezt épp elkezdtem csak covidos lettem közben és a vizsga utánra tértem vissza melóhelyre.


Angolul kicsit beszélek, de sajnos nyelvvizsgám sincs még. Ezen pedig gondolkozok, mert ezzel is előrébb jutnék, több esélyem lenne bekerülni valahová.


A LÉNYEGRE TÉRVE, ami miatt ide írtam hogy tanulni és fejlődni szeretnék. Valami más ágazatban kipróbálni magam amihez újabb ismeretek kellenek.

Viszont ehhez célszerű lenne valamilyen tanfolyamot is elvégezni a szaktudás elnyerése érdekében és hogy könnyebben szerezzek más típusú munkákat, minthogy csak betanított munkákat.


Mit tudnátok ajánlani egy fiúnak aki nem feltétlen fizikai munkát szeretne végezni? Milyen tanfolyamra tudnék jelentkezni?


Gondolkoztam hogy irodai munkát is kipróbálnék, bár nem tudom tetszene-e és/vagy akarnám-e csinálni.


Lehet a lakberendezés érdekelne mivel nővérem is annak tanult anno, bár ezt inkább nők csinálják, nem? Vagy nem gáz ha pasi is kipróbálná magát benne?


Régen szakács vagy cukrász akartam volna lenni. Szakács szakmám van, de sose éreztem lelkesedést főzés iránt és sose ment. Volt pár próbálkozásom is, de nem sokáig bírtam.

Cukrászat lehet tetszene, bár abban sem vagyok jártas igazán, de lehet elvégeznék egy tanfolyamot.


Eléggé elvagyok veszve, és kicsit szarul esik hogy a korombeliek vagy már a jóval fiatalabbak is több szaktudással vagy netán magasabb végzettséggel rendelkeznek. Mellette lehet 18 évesen jogsit letették, és ezt és azt. De nekik más mert volt elképzelésük az élettel kapcsolatban. Nekem sose volt sajnos, a vendéglátás is csak egy "muszáj"-ból jött hogy ne csak érettségim legyen. Most így majd 30 évesen azt érzem semmire se jutottam és szeretném kicsit többre vinni, és most a tanulási vágy is jobban bennem van mint 10-15 éve volt.


Milyen tanfolyamokat tudnátok ajánlani egy fiúnak munka mellett?

Ha csak példákat írtok az is megfelel és lehet találok magamnak 1-2 tetsző szakmát amit elkezdenék.

Levelezős vagy szombati tanfolyamok érdekelnének.


Bocsánat hogy hosszúra sikeredett csak tömörebben nem tudtam leírni. :D


29/F



2022. aug. 7. 18:51
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg másik szakma, pl. villanyszerelő, víz- gázszerelő, kőműves, autószerelő, valami infós pl. rendszergazda nem érdekel?


Egyébként ha van ambíciód nyelvet tanulni, akkor én azt javasolnám, mert akkor kimehetsz külföldre is.

2022. aug. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Ha van lehetőséged és pénzed tanárra egy idegennyelvet középfokú nyelvvizsgáig mindenképp fejlesztenék. Esetleg az OKJ-s (tudom már nem OKJ, de az így megszerezhető szakmákra gondolok) szakmákat érdemes kicsit jobban megnézni, szakmabelivel beszélgetni, hogy miből áll a munkája, milyen a való életben és ha valami úgy megtetszik belevágni. Vagy talán egy pályaorientációs szakemberhez fordulni, hátha ő esetleg tud kicsit segíteni abban, hogy körvonalazódjon mibe lenne érdemes belevágni.
2022. aug. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!