Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakot érdemes választa...

Milyen szakot érdemes választanom?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy mindig is egy vállalkozást akartam indítani, de még egyelőre fogalmam sincs, hogy mivel kapcsolatosan, és azt is tudom, hogy ez nem ilyen egyszerű, valamint anyagilag kockázatos, ha nem sikerül és nincs semmi B tervem. Szeretnék valami szakmát elvégezni, gondolom a leglogikusabb az lenne, ha egy üzleti vagy gazdaságis szakot választanék, ami segít átlátni a dolgokat egy cég szervezésében.

A kérdésem az lenne, hogy ha vállalkozó szeretnék lenni, akkor milyen szakot érdemes elvégeznem "kiegészítésnek", ami segít a vállalkozás vezetésében is, valamint jó B tervnek, ha nem jön össze a dolog?



2022. aug. 8. 15:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt tanuld, amiből vállalkozást akarsz csinálni. Vállalkozni olyan, mint főnöknek lenni: az nem egy szakma, nem képzés vezet hozzá, hanem azzá válsz.
2022. aug. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Elég sokféle vállalkozási lehetőség van. Nem mindegy, hogy fodrászként vagy vállalkozó vagy ingatlanokkal szeretnél kereskedni. Valami konkrétabb tervet érdemes lenne kigondolnod. Ha úgy akarsz lenni vállalkozó, mint egy fodrász, akkor ahhoz nem kell egyetem, egy könyvelő fel tud világosítani az alapokról. Ha kereskedelem stb., az más tészta. Szóval valami konkrét információt még írj arról, hogy milyen területen szeretnél vállalkozni. Mi érdekel?
2022. aug. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
51%

"vállalkozást akartam indítani, de még egyelőre fogalmam sincs, hogy mivel kapcsolatosan"


Ez az egy mondat mindent elmond. Soha nem leszel sikeres vállalkozó.

2022. aug. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem kb tíz ötletem van, amiben pénzt látok, és vállalkozást akarok a későbbiekben belőlük. De először kicsiben kezdem. Hol? Nem mondom meg, mert ellopod az ötletem. Bebebebe.

Amúgy azt tanuld amit érdekel, és amiben látsz pénzt is, mint vállakozó. Nekem három szakmám van, szóval nekem nem nehéz bármelyikből is vállalkozást alapítani. XD

2022. aug. 8. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Épp ezért vagyok tanácstalan, mert nem tudom, hogy mi érdekel ilyen szempontból. Inkább az értékesítés vagy valamilyen szolgáltatás nyújtásában gondolkodom, csak szeretnék valami egyedi ötlettel előállni, amiből nincs még millió másik. Egyébként ötletem rengeteg van, de még mindig úgy érzem, hogy lehetne valami jobb is, ezért vagyok bizonytalan. Vagyis inkább attól félek, hogy elkezdek valamit tanulni, aztán rájövök, hogy mégsem érdekel/nem sikerül vállalkozást indítanom belőle, és akkor csak elpazaroltam az időmet. Ezért gondoltam arra, hogy lehet érdemesebb lenne valami olyasmit tanulni, ami a marketinggel meg a kereskedelemmel stb. kapcsolatos, mert akármilyen vállalkozás mellett döntök, az jól jöhet.


Köszönöm azoknak, akik a kérdésre válaszoltak.

2022. aug. 8. 23:45
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"Ezért gondoltam arra, hogy lehet érdemesebb lenne valami olyasmit tanulni, ami a marketinggel meg a kereskedelemmel stb. kapcsolatos, mert akármilyen vállalkozás mellett döntök, az jól jöhet."


Ezzel nem értek egyet. Az a fontos, hogy abban a szolgáltatásban vagy termékben legyél profi, amit el szeretnél adni. A gazdasági dolgokat az elején elég, ha a könyvelőd tudja és felvilágosít. Idővel abba is bele fogsz tanulni, de semmiképp nem azelőtt, hogy a szakmádban profi szintre jutsz. Sokkal többre mész azzal, ha egy adott szakmában jó vagy és mellé felbérelsz egy gazdasági szakértőt, aki majd segít a pénzügyekkel kapcsolatban. A szolgáltatásra vagy termékre fókuszálj, ne a körítésre!


Lehet, hogy furcsa példa, de remélem, hogy láttad a Vasember filmeket. Tony Stark vállalkozó, de hogyan kezdte? Profi lett azon a területen, amire később a vállalkozást építette.

2022. aug. 8. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Akkor mit tegyek, hogy tudjak olyan területet választani, ami mellett el tudnék köteleződni? Eddig akármit találtam ki, max. pár hónapig tartott az érdeklődésem iránta, és még nem sikerült megtalálnom, hogy mi az, ami ténylegesen érdekel.
2022. aug. 10. 00:00
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Kezdd azzal, hogy megnézed az összes létező szakmát és kiszűröd azokat, amelyek biztosan nem tetszenek. Írd össze azokat, amelyek tetszenek, aztán biztosan lesz olyan, amely érdekel annyira, hogy hosszú távon el tudj benne mélyülni.


[link]

[link]

2022. aug. 10. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!