Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A kockázatelemzőhöz milyen...

A kockázatelemzőhöz milyen szakmát kell elvégezni? Illetve mennyire éri meg a szakmában dolgozni?

Figyelt kérdés

Már egy ideje eldöntöttem, hogy kockázatelemzőnek szeretnék továbbtanulni a gimi után. Mit kell elvégeznem?

Matematikus diploma kell csak hozzá? Vagy utána kell még valamit elvégezni?


Mennyire éri meg ezen a szakmán gondolkodni? Szerintem megérné, hiszen minden vállalkozáshoz kell egy kockázatelemző. Érdekel is ez a téma és szeretek is ezekkel foglalkozni. Milyen nehéz az egyetem? Milyen nehéz elkezdeni egy friss diplomásnak elkezdeni ebben a szakmában dolgozni?


Illetve Pécsen van olyan iskola, ahova érdemes menni, ha ezzel szeretnék továbbtanulni?



2022. aug. 10. 15:45
 1/5 anonim ***** válasza:
89%

Érdemes ezzel foglalkozni, de olyan, hogy konkrétan "kockázatelemző" képzés nincs. A matematikus szak egy nagyon jó alap ehhez, de a szakmabeliek döntő része (elemző) közgazdász végzettséggel rendelkezik, nem ritka azonban a matematikus-közgazdász sem, néhány embernek pedig pénzügy MSc-végzettsége van.


Elemző közgazdásznak készít fel az alkalmazott közgazdaságtan alapképzés és a gazdaság- és pénzügy-matematikai elemzés osztatlan mesterképzés. Idén szeptemberben mindkettő csak a Corvinuson indul Budapesten. Ha azonban Pécsett szeretnél maradni, ott minden további nélkül elvégezheted pl. a matematika, vagy akár a fizika alapképzési szakot (habár idén az utóbbi nem indul el, mert csak 4-en jelölték meg első helyen), amelyet követően mindkettőről szeretettel várnak a biztosítási és pénzügyi matematika mesterképzésen (Corvinus/ELTE), ha elég ügyes vagy és nagyon jól megy a matek.

2022. aug. 10. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

#1. Kiegészítés: Pécsett sajnos a matematika alapképzési szak sem fog indulni idén, mert oda is csak 5-en jelentkeztek első helyen. :((


Így aztán ha jót akarsz magadnak, akkor irány Budapest!

2022. aug. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Akkor csak nem úszom meg, hogy Budapestre kerüljek. Köszönöm a válaszokat. :)
2022. aug. 13. 19:54
 4/5 anonim ***** válasza:
Közgazdász, közgazdasági elemző meg talán a pénzügy is jó lenne, ott is szokott lenni ilyesmi szakirány.
2022. aug. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Kockázatelemzőként dolgozok, és a csapatomban 12 főből 11 matematikus, 1 fizikus... ha a matekot vágod, nem kell specifikus közgáz diploma - ami kell, megtanulod munkahelyen.

A leghasznosabb alapképzés, amit ehhez csinálhatsz, szerintem egyértelműen a matek. Onnan ha nagyon vágysz közgáz tudásra, mehetsz a korvós-eltés BPME mesterre, de egy sima sztochasztika mester is bőven jó (ez már nagyon egyéni ízlés kérdése, de én a sima sztochasztikát jobb opciónak találom). A legeslegeslegfontosabb, hogy vágd a matekot. Ha gondolod, erről tudok mesélni bővebben privátban.

Budapestre meg azért éri meg menni, mert jó szakmai gyakorlatot egyetem alatt kb csak ott tudsz csinálni.

2022. aug. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!