Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Vajon megéri utaznom 4 és fél...

Vajon megéri utaznom 4 és fél órát azért hogy a tökéletes gimibe járjak ? (kolis lennék így majd 9 órát kéne utaznom minden hétvégén...)

Figyelt kérdés
A pápai református gimi nekem tökéletes lenne több okból is viszont Ceglédi vagyok így nagyon nehéz lenne oda eljutni sok átszállással és sétával vajon az mennyire hátráltatna a tanulásban, korlátozná az életben ? Ti mit gondoltok megéri?

#továbbtanulás #felvételi #döntéshelyzet #Pápai refinéptáncszak #8. os vagyok nem tudom mit kezdjek magammal #Megérie9 óra tömegközlekedés minden hétvégén?
2022. aug. 12. 00:33
A kérdező szavazást indított:
Persze a jövőd érdekében azt a sulit válaszd ami a legjobb
Ne nem ajánlom inkább menj egy rosszabbá és fokuszálj a közösségi életre
Menj egy. Sima gimibe ami közel van majd egyetemen megkapod azt a pluszt amit szeretnél
Más megírom válaszban.
25 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
95%
Hülyeség az egész, amit a gimis rivalizálással tolnak. Nevenincs zenesuliból lettem mérnök, majd matematikus, ugyanúgy volt fakultáció, ugyanúgy felkészítettek az emelt érettségire és végső soron ugyanúgy rajtam múlott és azon, hogy mennyi időt teszek a felkészülésbe. Nem voltam semmilyen gyerektipróban, sem spéci szakos osztályban, nem lettem kevesebb.
2022. aug. 12. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%

Egyáltalán nem éri meg, egy közeli gimit válassz.

Én vagyok az élő példa arra, hogy sok szorgalommal be lehet jutni egy gyengébb gimiből is egy neves egyetemre. Most kezdem a Corvinust.

2022. aug. 12. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%
Na nem nintha a magyar egyetemekkel ugyanazt a dedót kellene játszani, mint amit a kérdező gimis szinten tol.
2022. aug. 12. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
50 kilométeren belül találsz 2 megyeszékhelyet és egy fővárost, nem hiszem, hogy ennyire messze kellene menned egy jó gimiért.
2022. aug. 12. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
55%
Már leírtam, hogy nem érné meg minden nap ennyit utaznia, amikor látom, hogy kolis lenne, és csak akkor kéne utaznia, amikor hazamegy-_-. Hát, én pl Szegeden vagyok egyetemista, szüleim Pesten laknak, aztán egy-két havonta felnézek pestre xd. Mondjuk te biztos gyakrabban járnál, de szerintem az a 4 óra utazás kibírható, max 2 hetente mész haza, 1 helyett, ha szüleid engedik, hogy ennyire önállósodj. De azt is figyelembe kellene venned, hogy akkor sokat lennél távol a szüleidtől, ismerősöktől, barátoktól, de viszont a koliban is rendkívül jól lehet barátkozni. Csak reménykedj, hogy jó szobatársakat kapj xdd. Szóval a koliban jó a közösségi élet, de mondjuk talán kicsivel nehezebb ott tanulni, mert elterelőbb a környezet. De ha tetszik, a suli is, hát, szerintem jó buli lehet, meg tapasztalat is. Viszont az is igaz, hogy középszerű gimikből is lehet jó egyetemekre bekerülni. Passz, te döntesz.
2022. aug. 12. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
97%
Ha azt írtad volna, hogy Fazekas, Radnóti, Apáczai, Trefort, vagy egyháziban Deák téri evangélikus, akkor azt mondtam volna, persze utazz. De a pápai reformátusba?? Viccelsz? XD Semennyire se éri meg.
2022. aug. 12. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A pápai refitől vannak sokkal jobb gimik is a környékeden. Akár Szolnokon, akár Budapesten. Kolit mindkét városban lehet kapni, ha felvesznek. De te tudod. Véleményem szerint mindenki úgy szívatja magát ahogy akarja.
2022. aug. 12. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Tök komoly kérdés: mi a fene van a pápai gimiben, ami máshol nincs? Mitől lenne csak ez az iskola "tökéletes" számodra?

Én bejárós voltam egy gimibe, ami a lakhelyemtől kb. fél órára lévő megyeszékhelyen volt (+negyed óra városon belüli utazás). Erre azért volt szükség, mert az én városomban szörnyen gagyi volt a gimnázium, szakközépbe nem akartam menni, a kiszemelt iskola pedig kifejezetten jó hírnévvel rendelkezett. Emiatt sok koleszos volt, akik nálam nyilván messzebb laktak az iskolától, na de azért nem 4,5 órányira. 2 óra alatt szerintem a többség otthon volt. És mondom, ez egy nagyobb, jó hírű iskola volt, de azért nem akartak a világ végéről is oda menni az emberek.

Gondolj bele: péntek délután 2-3 órakor végeznél a sulival. Még eszel, összepakolsz, akármi, 4-nél előbb nem tudsz elindulni haza. 8 után érsz oda, tehát pénteken igazából semmit nem tudsz már otthon csinálni. Nem tudom, hogy ilyen esetekben vasárnap hány órára kell visszaérni a koleszba, de a vasárnapod nagyrésze szintén elmenne az utazással. Tehát hazamentél egy szombati nap miatt, és a heted két napja is lényegében ugrott szabadidő szempontjából. Ez még kéthetente sem tűnik jó bulinak.

Szóval tényleg nem tudom, hogy mi a fene van csak Pápán, de ennyire nem lehetne nekem fontos. Egyetemistaként hetente utaztam 1,5-2 órát. Az sem éppen volt kellemes, de ennyi azért még belefér, főleg egy diplomáért cserébe. De érettségizni bárhol lehet, és még ha egy jobb gimnáziumba is akar járni az ember, akkor sem kellene ennyit utazni, főleg, ha Pest, Szolnok és Kecskemét is ennyivel közelebb van.

2022. aug. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
(Előző vagyok. Pontatlanul írtam, egyetemistaként heti kétszer utaztam 1,5-2 órát, hiszen vissza is mentem. Szóval heti 3-3,5 óra. De ez még így is bő egy órával kevesebb, mint neked csak egy irányba.)
2022. aug. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
8/9 nem mondom a néptánc szak miatt és hogy egyházi számomra egy iskola erkölcsi része sokkal fontosabb mint a tudási táncos szeretnék lenni viszont nem igazán találok olyan iskolát ahol van biztonságos koli is és nem túl nehéz bejutni, minden felekeppen kilóban gondolkozok és egyébként is egy katolikus és egy táncos között vacilaltam amikor megláttam a pápai refit ha tudtok olyan iskolát amiben van rendes táncos szak és nem a fóti vagy a táncművészeti egyetem akkor kérlek szóljatok!
2022. aug. 14. 23:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!