Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Orvosi diagnosztikai analitikus szak érdekelne, tudom milyen specializációk vannak, az érdekelne e hogy mennyire nehéz, nem e egy robotmunka, nem csak a gépeket kéne kezelni egy alagsorban, nem csak egy asszisztens lennék, és még lehetne e élni belőle...

Köszönöm a válaszokat!



2022. aug. 13. 08:57
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ebben sajnos nem, de egyszerűbb lenne, ha a kérdésben kiírtad volna, hogy miről van szó.
2022. aug. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Részletes válasszal én sem szolgálhatok, de mielőtt elvégeztem az orvosi egyetemet, azelőtt én is gondolkoztam ezen a szakon. Ennek már több mint 10 éve. Az igazság az, hogy még sosem találkoztam olyannal, akiről tudtam, vagy bemutatkozás után azt mondta, hogy ezt a szakot végezte és XY helyen dolgozik. Ez lehet az én balszerencsém is, de az szinte biztosnak tűnik, hogyha nem is az alagsorban, de nagyrészt láthatatlanul dolgoznak. A fizetésről nem tudok, de valószínűleg nem éri el az orvosi béreket. Ez utóbbiak eddig talán álomszerűnek tűnhettek, de az ingatlanárak megduplázódásával és a hitelkamatok rohamos emelkedésével egyre inkább egy szükség van ezekre a pénzekre.


A tanácsom, ami túlmutat a kérdésen: ha olyan szakmát tanulsz, amivel csak meghatározott helyen és keretek között kereshetsz pénzt, akkor ki leszel szolgáltatva annak, aki foglalkoztat, és könnyen lehet, hogy az összes idődet arra kell áldoznod, hogy megkeresd azt a havi pénzt, ami vállalkozóként naponta megfordulna a kezedben.

2022. aug. 14. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem vannak ismerőseim akik ezt végezték. Az egyik, végzés után több Mo.-i városban is dolgozott, mint radiográfus,talán Dunántúlon keresett a legtöbbet. Majd kiment külföldre és ott már baromi jól keres, MR-t és CT-t kezel, és ott nem asszisztensként kezelik őket, mert ott vannak külön csak arra felvett emberkék, akiknek nem kell végzettség.

Egy másik ismerősöm pedig nemrég végzett Debrecenben, szintén radiográfus szakirányon és most kezd majd dolgozni benne, azt hiszem Debrecenben és 250-300 körül lesz a fizuja, ha minden igaz. Remelém tudtam segíteni:)

2022. aug. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!