Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Azok a tantárgyak, amik pl a...

Azok a tantárgyak, amik pl a 2. félévben ajánlottak felvehetőek az elsőben?

Figyelt kérdés
Minden tantárgy indul minden féléveben? Csak mert a Neptun ugyanúgy engedné felvenni. ELTE TTK Biológia szak
2022. aug. 14. 16:02
1 2
 1/13 anonim válasza:
100%
Ha tényleg indul és kurzus is van hozzá, illetve nem épül semmire, akkor igen.
2022. aug. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Bármelyik tárgy bármikor felvehető, hogyha nincs előfeltétele (illetve előfeltételeit korábban teljesítetted).
2022. aug. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
100%
Jogos, rosszul fogalmaztam meg, de arra gondoltam (előfeltétel teljesítése), amire a második válaszoló. :)
2022. aug. 14. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy előttem írják. De nem véletlenül van ajánlott mintatanerv, lesz elég tárgyad így is, ne terheld túl magad mindjárt az elején.
2022. aug. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Eddig 25 kr kötlező + 2 kr választhatónál tartok, erre a félévre nincs más kötelező. Még a kritériumtárgyak vannak, de elég valószínű, hogy az év eleji felmérőt elég jóra megírom és nem kell bejárnom.
2022. aug. 14. 16:34
 6/13 A kérdező kommentje:
Írtak olyasmit, hogy lehet távoktatás lesz, arra gondoltam tudnék többet teljesíteni, akár fizika szakos tárgyakat. (Egyszer majd 5+ év múlva szeretnék fizikát is tanulni, nem tudom annyival később beszámítható-e?)
2022. aug. 14. 16:38
 7/13 anonim ***** válasza:
84%
5.Sokan gondolták, hogy jól megírják és mégsem. Azokat vedd fel. amik a mintatanterv szerint kellenek.
2022. aug. 14. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
80%

Nem akarom letörni a lelkesedésed, de ne bízd el magad. Hidd el, az elején érdemesebb csak az első félévre ajánlott tárgyakra koncentrálni, aztán majd meglátod, hogy bírod a tempót.


Amúgy is, a gyakorlatokon gondolom korlátozott létszám van, nem biztos hogy beférnél, előadást gyakorlat nélkül felvenni meg nincs sok értelme

2022. aug. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Minden tantárgy indul minden féléveben?


Általában nem. Őszi féléves tárgyak őszi félévben, tavaszi féléves tárgyak a tavaszi félévben.

2022. aug. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
90%
Nézz utána, régebben az Eltén úgy volt, hogy az első pár héten még szabadon leadhatsz tárgyakat. Szóval ha mégse jön össze az a szintfelmérő, akkor leadhatod a plusz tárgyakat.
2022. aug. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!