Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 18-adik év betöltése után...

UltimateGold kérdése:

18-adik év betöltése után milyen módon lenne lehetőségem magántanúlói jogviszonyba lépni?

Figyelt kérdés

Már betöltöttem a 18at, de még hátra lenne a 12. osztály, amit az érettségi (és később valószínűleg egyetem miatt) mindenképpen el szeretnék végezni. Viszont szeretnék teljes munkaidőben programozni, és ez suli mellett nem lehetséges. Hihetetlenül feleslegesnek tartom az iskolában elpocsékolni az időmet mivel otthon napi 8 óra helyett 2 alatt meg tudnám tanulni (már voltam magántanuló fél évet, a tanulás sosem jelentett gondot, plusz van egy nagyon jó emelt infóm és emelt szinten beszélek angolul, tehát ha nem bukok meg 12edikben és írok egy 60 százalékos matek közepet, megvannak a pontjaim a BME-re). Hogyan tudnám megoldani, hogy csak az osztályozókra kelljen bejárnom?

Köszi előre is 😀



2022. aug. 15. 19:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Erre nem fogsz kapni egyéni tanrendet...
2022. aug. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

bocs, a link lemaradt:


[link]

2022. aug. 15. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Mivel nem vagy tanköteles, nem is kérhetsz egyéni tanrendet. Íratkozz be esti gimibe.
2022. aug. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Okés köszi, még annyi, hogy jól értem, csak akkor érettségizhetek matekból, ha már befejeztem a teljes tantervet, ami meg csak úgy lehetséges, ha bejárok/magántanuló vagyok? Vagy tehetek osztályozó vizsgát csakúgy?
2022. aug. 15. 19:40
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi lenne, ha felhívnád a sulid titkárságát, vagy tanulmányi osztályát...?


Ők is a fent linkelt rendeletek alapján dolgoznak, de konkrét esetre tudnának valamit mondani. Itt csak találgathatunk...

2022. aug. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a tanácsokat!
2022. aug. 15. 19:44
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem világos, hogy nem lehetsz magántanuló? Be kell járnod, mert nem csak matekből, hanem más tárgyból sem érettségizhetsz.
2022. aug. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Menjél esti gimnáziumba, ott kevesebb órában tudják le a tananyagot.
2022. aug. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 NTBS ***** válasza:
100%
Semmilyen. 16 évig vagy tanköteles. Esti gimnázium.
2022. aug. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!