METU melyik szaka?

Figyelt kérdés

Tehát idén érettségiztem, most pedig jelentkeztem egy 2 éves szakmára (fodrász), amit a szakgimiben is tanultam.


Sajnos szüleim nem mondhatóak értelmiségieknek, így ők nem tudnak tanácsot adni nekem.


Szerintetek jó a fodrász mellé letennie egy könyvelőit is? vagy értelmetlen?


a METU (Bp, Metropolitan egyetem) ott néztem ki a "Pénzügy és számvitel" és a "Gazdálkodási és menedzsment" szakokat.



2022. aug. 17. 17:18
 1/10 anonim válasza:
100%
Ha egyetemet akarsz végezni csináld, de ha csak azért hogy a saját könyvelőd legyél nem éri meg szerintem
2022. aug. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Semmi értelme. Egy fodrásznak a könyvelő nem kerül sokba. Én hasonló szakmában vagyok és havonta 5000 Ft-ot fizetek a könyvelőnek és mindent megcsinál helyettem. Mindenhez ért, ami pénzügy. Ezért nem éri meg elvégezni egy szakot.
2022. aug. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy mi a célod az egyetemmel és a könyveléssel. Ha alapvetően könyveléssel foglalkoznál, és másodállásban fodrászkodnál mellette, akkor nagyon is megérné.


Ha csak fodrászként dolgoznál, akkor nem éri meg, mint ahogy már előttem is írták.

2022. aug. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Most mi a cél? Csak arra, hogy a saját könyvelésed csináld, én sem látom sok értelmét. Arra, hogy esetleg később más vállalkozásokat is csinálj, és érts a pénzügyekhez, arra jó. Nem árt, ha egy vállalkozó tudja mi az az üzleti terv, likviditási terv, finanszírozási döntések stb...

Biztosítéknak, hogy ha a fodrászat nem jön be? Arra sem rossz. A psz pont az a szak, amit senkit sem érdekel, hogy hol csinálod, mert a mérlegképesen ugyan azon a vizsgán fogsz ülni minden más egyetemi hallgatóval együtt ( ez a számviteli- KÖNYVELÉSI iránynál igaz, pénzügynél kicsit más a helyzet).

2022. aug. 17. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igen, nagyjából egy mankónak szánom ha fodrászat nem jönne be
2022. aug. 17. 18:25
 6/10 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem ne a METU-ra menj, mivel tudtommal minden szakja fizetős, ráadásul nem kis összegek. Csak akkor vállald be, ha biztosan finanszírozni tudjátok.
2022. aug. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

"mivel tudtommal minden szakja fizetős"

És honnan veszed, hogy van 450 pontja?

Én a Metu után mentem Bme mesterre.

Annyit mondok, hogy ne hidd el a sok hülyeséget, amit itt összehordanak, ott is ugyanolyan keményen kell készülni, mint bármelyik más nagy budapesti egyetemen. Pótvizsgadíjat szeretik beszedni. Persze vannak gyépések, de hol nem? Magyarországról beszélünk, nem a Harvardról.

Számviteles tárgyakat Krapecz Imre oktatja a Metun, nyugodtan olvass utána.

Normális, viszont keményen visszaköveteli a leadott anyagokat.

2022. aug. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
61%
#7 mi a problémád? Miért, nem magánegyetem? (Ebből következik, hogy alapból fizetős). Nem értem miért kell állandóan kötözködni.
2022. aug. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#7: A 6-os válaszoló csak arra hívta fel a figyelmet, hogy fizetősek a METU-s szakok. Egyébként igazat adok neked, Magyarországon nincsenek hatalmas különbségek az egyetemek között.
2022. aug. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
62%

ma 16:20

Ha nincs sok pontja, akkor irreleváns információ, hogy magán vagy állami az adott egyetem. Mivel minden egyetemen fizetnie kell. Remélem így érthető...

2022. aug. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!