Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 1 évem van még a jogi egyetemi...

1 évem van még a jogi egyetemig, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Jogi egyetemre szeretnék jelentkezni jövőre, viszont ahhoz, hogy felvegyenek sajnos muszáj vagyok kihagyni 1 évet, hogy szerezzek 1 emelt szintű érettségit.


A kérdésem az lenne, hogy ebben az 1 évben mit tudok kezdeni magammal. Hova vesznek fel friss érettségist ami nem diák munka?

Esetleg van valamilyen intézmény ahol 1 év alatt valami gyorstalpalót kapok a jogról? Tudnak nekem valami hasznosat tanítani?



2022. aug. 17. 19:17
 1/5 anonim ***** válasza:
47%
Felvételi előkészítő tanfolyamot keress, amit valami jogi kar szervez. Meg bármilyen érettségihez kötött, vagy még ahhoz sem kötött munkát valahol ott, ahol laksz. Árulfeltöltő bármikor lehetsz, errefelé cukrászdába is folyton keresnek munkarőt meg pékségbe is, stb. Járj nyitott szemmel, nézd a boltok kirakatait, sok helyen ki van írva ilyesmi, főleg, ha nagyobb városban jársz.
2022. aug. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
81%
Egy emelt érettségi a joghoz nem lesz elég (amennyiben Bp-re akarsz jogra járni). A vidéki egyetemekhez lehet.
2022. aug. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%

Nem tudom mekkora városban laksz, nekem több ismerősöm sima érettségivel a tescoban dolgozott. A cukrászdák, a fagyizók szintén nem rosszak. Ha van jogosítványod, akkor akár ételfutár is lehetsz.


Én nem feltétlenül látom értelmét a jogi előkészítőnek. Fogalmam sincs mit taníthatnak ezeken a “gyorstalpalókon”, de szerintem sokkal jobban érthető lesz az anyag, ha azt akkor adagolják,amikor kell. Rengeteg minden egymásra épül, sok összefüggés van. A Debreceni Egyetemen tételes jogot nem is tanítanak az első évben, csak az alapokat fektetik le.

Üdv, egy negyedéves joghallgató.:)

2022. aug. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
40%
Az állandó munkaerőhiánnyal küzdő nagy, kereskedelmi vállalatok valószínűleg simán felvesznek árufeltöltőnek. Tesco, Auchan, Lidl...
2022. aug. 18. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

[link]


Szerintem ezt kezdd magaddal!

2022. aug. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!