Mit tanuljak gimi után?

Figyelt kérdés

most szeptemberben kezdem az utolsó évem gimiben és nagyon pánikba estem. egész nyáron azt próbáltam kitalálni hogy mi lenne a számomra megfelelő szak egyetemen de nem jutottam sokra

11. végén minden vitt tárgyból ötös lettem, angolból tervezek emeltezni, a választott tárgyam német abból szeretnék közép szintű érettségit tenni

eredetileg pszichológiát szerettem volna tanulni de nagyon magas a ponthatár és mentálisan nem vagyok a toppon szóval ha akarnék se tudnék annyi pontot összeszedni tuti beleroppannék

most a szociális munka szakkal szemezgetek sok videót megnéztem róla és szerintem illene is hozzám de örülnék ha lenne pár alternatívám ha esetleg meggondolnám magam

annyit még magamról hogy szeretek kézművesedni szóval azt is el tudom képzelni magamnak hogy a jövőben pl agyagozással foglalkozzak (most csak mondtam valamit ami eszembe jutott)

tudtok valamit ajánlani, nekem az is elég ha leírjátok hogy ti mit tanultatok hátha valami megtetszik

köszi a válaszokat



2022. aug. 23. 14:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Add be a felvételit pszichológiára, és szociális munkásra, aztán valamelyik sikerül, szakpárra nem tudsz jelentkezni?

A nonprofit.hu-n keress valami önkéntes cuccot, ahol ki tudod magad próbálni a területen. a kézműveskedés inkább a szociális munkához passzol, ott inkább vannak ilyen foglalkozások- amennyire én tudom.

2022. aug. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem érzi magát megfelelőnek a pszichológiára, akkor nem kell erőltetni, úgyis nagyon sokan igyekeznek elvégezni, és ha az ember tényleg jó szakember akar lenni, akkor egy csomó ilyen-olyan ráképzést akar még csinálni, sokat kell tanulni. Emellett fel kell dolgozni az emberek által hallottakat, és segíteni rajtuk, nem való mindenkinek szerintem, nekem sem lenne az, ha a kérdező felismeri, hogy mentálisan nem érzi magát erre alkalmasnak, akkor ez rendben van így.

A szociális munkás az én tudomásom szerint nehezen helyezkedik el és nem is keres jól, és itt is azért bírni kell dolgokat, de ezzel kapcsolatban nyilatkozzon olyan, aki ezt csinálja. Fiú vagy amúgy, vagy lány? Az alkotói pályákra már sokkal hamarabb elkezdenek készülni az emberek, és csak nagyon kevesen tudnak megélni belőle, a legtöbben inkább hobbiszinten űzik, néha 1-1 megrendelésére. Én is szeretek amúgy rajzolni, elég jól megy, de annyira nem, hogy ilyen vonalon tanuljak tovább, hogy nálad ez milyen szinten van, azt nem tudjuk viszont nőként lehetnél óvónő vagy egyéb kisgyerekekkel foglalkozó szakember, ahol taníthatnád a kicsiket alkotni, de ez csak egy javaslat. A minden vitt tárgy ötös mit jelent? Matek ötös? Mert ha a matek ötös, még ha nem is mérnök akarnál lenni, én lehet megpróbálnék egy könyvelő vagy más matekszerű szakot. Nekem mindig nagy bánatom volt, hogy nem volt semmilyen matematikai logikám és tehetségem, matekra épülő szakmáknál a határ a csillagos ég, míg a humán alapú szakmák többsége leginkább egy életen át minimálbérhez hasonló fizetést ad, lassú emelkedéssel, hacsak az embernek nincs protekciója vagy nincs szerencséje, de még a szerény fizetést is rengeteg munkával lehet csak elérni. Ha megy a matek, szerintem jobban érné meg abba az irányba orientálódni. Például IT-szektorban vannak azért kevésbé matekos részek, amikkel jól lehetne keresni és nem kell belehalni sem a munkába, csak persze az nem derült ki, hogy amúgy hogy állsz az informatikához.

2022. aug. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat, 2. válaszoló: informatikát 10. osztály végéig tanultam de annyira nem szerettem mivel a feladatok nagyon összetettek voltak és sok esetben logikát igényeltek, a logikai feladatokat sajnos sosem értettem meg, matekból is ezzel a területtel küzdök a legtöbbet pl: kiválasztás, valószínűségszámítás stb

a kézművességet meghagyom hobbinak, azokról a szakokról már tényleg rég lekéstem(előkészítőre kellett volna járni stb)

szerintem a végén vagy a szociológia vagy a szociális munka mellett fogok dönteni de mindenképp kikérem majd a tanáraim/iskolapszichológus véleményét is

2022. aug. 23. 15:45
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

vannak ilyen pályaválasztást segítő tesztek. A szociológiában elég sok matek van egyébként, de mondjuk azokat versenyszférában is alkalmaznak olykor.

[link]

[link]

2022. aug. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 EVA800 ***** válasza:
0%
Semmit
2022. aug. 26. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Gimis 5-ös matek érettségi egy mérnökkara és infóra jelentkezve keveset mond el az emberről, hogy hogyan tanulnák ott ezeket a tárgyakat. Nem is értem ezt a tanácsot sose. Ponthoz kell semmi máshoz az eredmény.
2022. dec. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!