Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyiket válasszam a két...

Egyfiú12 kérdése:

Melyiket válasszam a két lehetőség közül? Jog vagy történelem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


23 éves vagyok és jelengleg az ELTE-n angol-német tanárszakon hallgatok most fejeztem be a 4. évemet. Viszonylag jó az átlagom sose esett még 4,5 alá és az egyik tanárom felkínálta nekem a doktorálás lehetőségét. A problémám az, hogy nem tudom az egyetem befejezése után milyen irányba menjek tovább. Gondolkodtam rajta, hogy később elvégzem levelezőn a történelem szakot a tanári munka melltt és kombinálva a meglévő tudásommal megpróbálnék ledoktorálni, hiszen sok terület van ami érdekel. Nem utolsó sorban imádok tanítani és a kutatás is érdekel.


A jog azért merült fel mert lehet a nyelvekkel párosítani és nem utolsó sorban meg is tud belőle élni az ember. Majdnem ugyanannyi időt jelentene mint a doktori iskola (az 4 év a jog meg 5).


Nem tudom melyiket válasszam, mert valamiből meg is szeretnék élni, de azt is szeretném csinálni ami érdekel. Ha valaki esetleg megtisztelne a véleményével, segítségével azt megköszönném.



2022. aug. 24. 09:20
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
Az a szomorú, hogy külföldön mosogatva jobban keresnél, mint ezek közül kb. akármelyikkel. Ha nem vagy NER közeli vagy a családod nem nyal mélyre, akkor 5 év múlva se lesz jól fizető állásod, sőt!... Bocs, hogy ezt mondom, de akármi a C terv, az legyen!
2022. aug. 24. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
37%
A jogot válaszd. Teremts egzisztenciát és később is lesz lehetőséges doktorálni.
2022. aug. 24. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%

Én nem ajnálom a jogot. Az nem 5 év lesz, hanem még plusz 3 a szakosodás; addigra 30 fölött leszel. A munkáltatók nyilván a fiatalabbakat részesítik előnyben. A fizetésük elég rossz a közhiedelemmel ellentétben. Hacsak nem vagy sztárügyvéd vagy nincsenek jó kapcsolataid. Ezek nélkül nagyon nehéz érvényesülni. A tanári lét szerintem biztosabb megélhetést kínál. Ráadásul azzal ha úgy adódik külföldre is tudsz menni, joggal nem nagyon.

Ha téged a tanítás érdekel, mindenképpen maradj annál.

2022. aug. 24. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha szereted a történelmet megéri abból doktorálni, mellette esetleg a némettel tudnál magánban tanítani jó pénzért vagy megcsinálni egy fordító-tolmács képzést még.
2022. aug. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Németből doktorálj, ha tudsz és úgy kezdd el a törit. A német nyelvű források miatt a német-töri jó lesz kutatni.
2022. aug. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
53%
Hello, én is angol-németes vagyok és jogot végzek. Ha érdekel részlet, írj.
2022. szept. 18. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Andrey7711 ***** válasza:
50%
Bármenniyre is lelkes vagy és őszintén szereted a történelmet, ne válaszd a történelemtanári vagy kutatói pályát. Ha nem vagy benne abban a belterjes -származásilag és politikailag is elkülönülő, megkövült kapcsolatrendszerben, amin belül ezen a pályán lehetőségeket kaphatsz, akkor már most biztos, hogy semmire nem viszed. Az egyetemi évek alatt el fogják venni a kedved és az érdeklődésedet, főleg az ELTE bölcsészkaron (ha esetleg oda mennél). Mire végzel már kiégett leszel és csalódott, utána mehetsz tanárnak egy külvárosi proliiskolába nulla fizetésért egy gyűlölködő és frusztrált emeberekkel teli tanári közösségbe, olyan gyerekek közé, akik a szüleikkel együtt szarba se vesznek téged. Inkább legyél jogász, számos lehetőséged van és életre szólóan megalapozza itthon a megélhetésedet. A történelem iránti érdeklődés és vontzalom nem fog addig kitartani és annyi ideig tartani, amennyi ideig jólétet és megélhetést kell majd magadnak és a családodnak biztosyítani. Mindenképpen legyél jogász, ebben az országban annak van presztízse. A történész és a történelemtanár - általában a kultúrális dolgozók a politika és a társadalom szemében is csak eltarott idióták. Persze nem ez az igazság, de ez a valóság. Sajnos. Legyél jogász!!!
2022. nov. 5. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!