Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Minek érdemes továbbtanulni?

Minek érdemes továbbtanulni?

Figyelt kérdés
Történelemből fogok emelt szintű érettségit tenni. A választott tantárgyam meg az etika. Még rendelkezem egy középfokú angol nyelvvizsgával. (12.-es vagyok)

2022. aug. 24. 15:14
 1/4 anonim ***** válasza:
97%

A gombhoz keresel kabátot, miért nem fordítva? Megnézed, mi szeretnél lenni, ahhoz milyen képzés kell, és ahhoz milyen érettségiket kell tenned...

A különböző bölcsész képzésektől kezdve a gazdaságtudományi és jogi képzéseken át a tanári és társadalomtudományi képzésekig sok szakot fel lehet sorolni, de hogy téged melyik érdekel, melyikben tudsz sikeres lenni, melyiket tudod egyáltalán elvégezni, vagy hogy ezek közül melyikre lesz kereslet 5-10 év múlva, azt ennyi alapján senki nem fogja tudni megmondani neked.

2022. aug. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ne tantárgyakban gondolkodj. Igaz van az elsőnek nézz utánna szakoknak amik érdekelnek.


Na meg nézd meg hogy el tudsz vele helyezkedni, mert hiába kapsz egy diplomát ha soha az életben nem fogsz benne dolgozni mert vagy túl sok az ember vagy túl alcsony a fizetés

2022. aug. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nézd meg a felvin a szakokat és olvasgas utána azoknak amik szimpik.

Tényleg ne tantárgyak alapján találd ki, mert így lett nekem is belőle szakváltás :D Gondoltam az a szak a három kedvenc tantárgyam kombinációja. Igen ám, de az a részük van benne amit azon belül nem szeretek, persze amég nem kezded el a szakot nem tudhatod.

Milyen munkahelyen tudnád elképzelni magad, mekkora fizetést igényelsz minimum, hol tervezel élni...?

2022. aug. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ugyanazt tudom mondani, amit az előző válaszolók. Az én szakom olyan volt, hogy többféle tantárgyat is elfogadtak (pl. idegen nyelv, magyar, töri, egyes reál tárgyak). Ehhez képest egyiknek sem volt sok köze végül a szakhoz, vagy max. minimális. Kellett beadandókat írni - ennyiben nyilvánult meg a magyar (kb. minden szakon kell beadandókat írni). Egyes kurzusokon volt szó évszámokról, amiket általában nem is kellett megtanulni - ennyiben nyilvánult meg a töri. Angolul volt a szakirodalmak többsége - ennyi volt az angol, de ez tényleg fontos volt. Összességében tehát nem sok köze volt a felvételi tárgyaknak a szakhoz, úgyhogy ne ez alapján válassz! Én végül jól döntöttem, de akkor is tudtam, hogy valószínűleg egyik tárgynak sincs sok köze a szakhoz, úgyhogy ez nem igazán befolyásolt.

Egy töri emelt végképp olyan, hogy az inkább reál szakok (pl. gazdasági képzések) mellett szinte az összes bölcsész vagy egyéb humán szakon elfogadják. Én is ebből emelteztem, pontosan tudom, szóval ez neked sem igazán szűkíti le a dolgokat, meg amúgy sem kéne csak ez alapján választani. Ha ennyire bizonytalan vagy, nézegesd a Felvit, aztán ha van konkrétabb kérdésed, keress rá itt Gyakorin, hogy mások mit írtak az adott szakról. Ha véletlen a pszichológiánal lyukadnál ki (ahogy sokan teszik), írj nyugodtan, azzal kapcsolatban tudok segíteni! :)

2022. aug. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!