Meg lehet e szerezni az érettségit rövid időn belül?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem hogy szeretnék okj-s tanfolyamot végezni de amit szeretnék csinálni ahhoz kell érettségi.mint ahogy sokakanak nekem se alakult terv szerint az életem ezért szak iskolában csak a tizedik osztály fejeztem be.beszéltem esti gimis igazgatóval és mondta hogy max 1 évnek számítaná be az eddigi tanulmányaimat.ez rendesen áthúzná a terveimet.korábban pár éve még az okj-s változások előtt ehez a képzéshez elég volt az általános iskolai bizi.a kérdés valójában az hogy ki lehet e kerülni azt hogy még évekig ne kapjam meg a papírt habár megvan hozzá a tudásom.esetleg valamilyen különbözeti vagy csak maga a vizsga letétele.

tudom hogy kimaradt néhány nagybetű és vessző.



2022. aug. 27. 10:21
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem. És az igazgatónak igaza van, ilyen esetben 10 osztályba szokták felvenni az embereket. Azt mindenképp végig kell járni. Olyan van, hogy 11-12. osztályt 1 év alatt meg lehet csinálni.
2022. aug. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hogy lehet a 11-12. osztályt 1 év alatt elvégezni?
2022. aug. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Sajnos nem. Ha 10.-be vennének fel, akkor azt a 3 évet végig kéne járnod. Van 1-2 olyan iskola, ahol van intenzív képzés, tehát ott el kéne végezned a 10.-et, majd a 11.-12.-et egyben, ez így 2 év lenne, de nem nagyon javaslom, mert iszonyú sok, főleg, hogy akkor csak áprilisig tartana a tanév, mivel utána még érettségizni is kell. Bár gondolom OKJ esetében nem számítana a jegy, de akkor is elég durva lehet.
2022. aug. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!