Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan tudnék rövid idő alatt...

Hogyan tudnék rövid idő alatt felkészülni egy érettségire?

Figyelt kérdés

Gimi után nem mentem érettségizni, de mostanra rájöttem, hogy hiba volt! A baj az, hogy azóta eltelt néhány év, és sokat felejtettem.

Milyen lehetőségek vannak?

Tanulás nélkül már biztosan nem mennék át, de nem szeretnék 2 évet járni estibe... Szerintem nincs is szükségem rá, csak néhány hónap alatt át kellene ismételni az anyagot.



2016. febr. 14. 20:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Van 12-es évvégi bizonyítványod? Vagyis elvégezted a középiskolát?


Ha igen, akkor érettségire kell jelentkezni, és fizetni érte.

A májusi-júniusi vizsgák jelentkezési határideje holnap van, vagyis február 15 (ekkor még lehet)

A díjak meg vizsgánként 17-28ezer (közép vagy emelt). De ha elmész egy random középiskolába, biztos lehet alkudni, vagy kevesebbet kérnek.

itt van minden infó:


[link]

2016. febr. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen, elvégeztem a 12. évfolyamot gimnáziumba. De van valami "gyorstalpaló" szerű felkészítő ? Mert nem találtam a neten, csak 2 éves estit :/

Matek érettségin szerintem nem mennék át, ha nem venném át egy tanárral az anyagot.

2016. febr. 14. 21:12
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs. Előző éves feladat sorok segítenek, meg tankönyvek, + amiből kell, magántanár.


Egyébként vannak érettségi előkészítők, de azok ált. egyetemeken, vagy egyetemi felvételi készítenek fel, ha neked nem az egyetem, és a 80-90% felvételi a cél, akkor lehet nem olyan jó dolog.

Van a Corvinus egyetemen az SG, egy diákszervezet, ők szoktak ingyenes felkészítőket tartani, de nem nulláról. Neked meg inkább nulláról kellene.

2016. febr. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem. Szerintem az ideit kihagyom, és utánanézek, mennyibe kerülne egy magántanár. Köszönöm a segítséget. Ment a zöld kéz.
2016. febr. 14. 21:27
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem kevés pénzbe fog kerülni, mivel legalább 5 vizsgát (ha nem hatot a kötelező természettudomány miatt) le kell rakni, amibe az idegennyelv is beletartozik, amibe meg kell tanár, ha nem foglalkoztál az angollal semmit.

A vizsgadíj akár 50ezer-120ezer is lehet, + a magántanárok díja óránként 1500-3000, és a négy éves anyagot kell átismételni. És kellenek még könyvek, utazási költségek stb. stb.


Ha tudsz menni ingyenes OKJ képzésre, vagy valahonnan TANULÓI JOGVISZONYT "szerezni", akkor elvileg lehet ingyenes.


Szóval elgondolkodnék egy esti érettségi képzésen, mert lehet anyagilag jobban jössz ki, elvileg akkor van tanulói jogviszonyod, amely esetben nem kell vizsgadíjat fizetni és még fel is készítenek + diákigazolványt is kapsz.

DE! Mivel neked már van középiskolai végzettséged, így lehet nem is jelentkezhetsz estire, mert mintha ők a középiskolai végzettséggel nem rendelkezőket készítik fel. Szóval ennek járj utána alaposan.

2016. febr. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!