Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha fogorvosin megcsinálok 2...

Ha fogorvosin megcsinálok 2 félévet, de közben újraérettségizek ősszel és februárban jelentkezek orvosira és fel is vesznek, akkor ki kell fizetnem a fogorvosi 2 félévét ha állami ösztöndíjas voltam?

Figyelt kérdés

Most májusban szeretnék érettségizni, és egy esetleges lehetőségként gondoltam, hiszen fogorvosira több az esélye hogy felvesznek.

Köszönöm szépen előre is



2022. aug. 28. 23:59
 1/4 anonim ***** válasza:
18%

Ha ugy vesszuk igen,mert ha elhasznalsz 2 felevet, akkor nem lesz eleg orvosira, tehat fizetned kell majd a vegefele. En ezt a tervez azert tizszer meggondolnam, mivel egy felev olyan 1 milla korul van.


Ha nem akarsz fogorvos lenni, egyaltalan el se kezd, ertelmetlen. Inkabb hagyj ki egy evet es probald ujra az orvosit, ha nem vesznek fel. De torekedj arra,hogy sikeruljon :)

2022. aug. 29. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
80%
Sztem 2. év után át lehet jelentkezni.(?)
2022. aug. 29. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Orvosin 14 állami féléved van, a képzés pedig 12 féléves. Így ha elhasználsz 2 félévet (és nem csúszol) akkor sem kell fizetned:)
2022. aug. 29. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha a fogorvosi otthagyása után egy éven belül elkezdesz egy bármilyen más szakot, akkor az szakváltásnak minősül, és ilyenkor nem kell fizetned. De mivel elhasználtál 2 félévet a 14-ből, nagyon vigyáznod kell, hogy meg ne csússz az orvosin, mert akkor fizetheted a milliókat a végén.
2022. aug. 29. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!