Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 35 évesen érettségibe belekezd...

ÉVA TÜNDE kérdése:

35 évesen érettségibe belekezdeni? (esti, nappali, levelzői, akár online?)

Figyelt kérdés

Kamasz Lányom van. Önálló, jó fej,nem zavarna. Sok időm lett. Terveim vannak. Pl. Orvosirnoki vagy dietetikus.

(Első volt a gyermek, fiatalon szültem.)



2022. aug. 29. 01:02
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem késő
2022. aug. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Mennyien motiváltok. Annyira jól esik. Köszönöm!
2022. aug. 29. 12:36
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Kevés olyan dolog van az életben, ami egyértelműen helyes döntés. Ez most az! :)
2022. aug. 29. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Szia!Én 41 éves vagyok,és nekem jövőhéten kezdődik az esti suli!Bevallom picit félek ennyi év után vissza ülni az iskola padba,meg heti 2x alig fogom látni a gyerkőceimet,hisz este 8 után érek haza,ígyis az utolsó órákon nem leszek ott mert ha végig ott lennék akkor este 11 után érnék haza,mivel egy kis zsákfaluba élünk.Férjem 6 éve németbe dolgozik,2 hetente hétvégén van csak itthon,és valahol emiatt is aggódok,nehogy baj legyen amíg suliba vagyok.A legkisebb is 12 éves,de nagyon tudom félteni mindegyiket,és kicsit bűntudatom van,hogy heti 2x nem leszek velük mikor haza érnek a suliból,de magától a tanulástól,főleg attól,hogy kudarcot vallok nagyon félek,de akkoris megakarom csinálni!Szóval hajrá mindkettőnknek! :)
2022. szept. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Egy érettségi felkészítő cégnél dolgozom, rengeteg újrakezdő fordult már meg a tanfolyamaimon, 25 évestől 55-ig. Én azt látom, hogy akinél tényleg komoly az elhatározás, gyönyörű eredményeket tudnak elérni az érettségin. Az órák alatt meg sokszor olyan ötleteket adnak, amire még én sem gondoltam 10+ éves tanítási tapasztalattal.


Nem lesz egyszerű, ezt gondolom te is tudod. Viszont sok dolgot már érettebben látsz és lehet, hogy sokkal egyszerűbben el tudod sajátítani, mint ahogy annak idején tetted volna.


Sok sikert és kitartást kívánok neked!

2022. szept. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

15-ös.

Az a helyzet, hogy mi tanulók csak az érem másik oldalát látjuk. Ti tanárok meg csak az egyik oldalát. Ezért tudunk mi diákok jó ötleteket adni, mert benne vagyunk.

2022. szept. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:
100%
Estin erdemes vagy levelezon. En is 25 evesen vegeztem 10 evvel ezelott azota meg mar mindent is tanultam. Visszagondolva fantasztikus erzes volt a kezembe fogni az erettsegim
2022. dec. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Újra itt. Nem tudtam hónapokig helyrehozni az oldalam. Végre sikerült. Jövőre megyek sulizni.(egészségügyi bibi miatt). Viszont! Nagyon hálás vagyok amiket és ahogy írtok. Annyira várom hogy kezdjem.


Aki hosszabban írt nekem hogy a gyermekeit magára kell hagynia. Ne feltsd őket. Ettől erősebbek lesznek és határozottabbak. És most fáj de! Példát mutatsz nekik hogy tanulsz mész és csinálod. Mindig fogunk értük k aggódni de nekik erre is szükség van. És ők akkor fogják nehezen megélni ha te atadod ezt nekik. Ha adsz nekik pozitív hozzaallast ez a helyzet egy egész életre megtanitja őket arra hogy egyedül is mennek a dolgok.

Hogy megy a sul? - már eltelt jó pár honap. :)


Aki még írt hosszabban az érettségi felkeszito tanár. Külön köszönök egy mondatot. "Felnőtt fejjel másképp állok hozza" . Hasonlo mondatpt olvastam. Ez az ami nagyon kellett még nekem. Folyamatosan a régi sulis évek negatív emlékei támadnak mert kineztem az örökbefogadás miatt. KÖSZÖNÖM! :)

2023. jan. 26. 15:56
 19/20 anonim ***** válasza:
Szia!Én írtam hosszabban,én vagyok a 41 éves 4 gyermekes anyuka!Eddig nagyon jól megy,az osztályba nekem lett a legjobb a félévim,lett őt 4-esem(matek,fizika,német,földrajz,kémia),és hat 5-ösöm(magyar,történelem angol,informatika,biológia,hittan).A férjem és gyerekeim is nagyon büszkék rám és ez mégjobban motivál a tanulásba! :)
2023. jan. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Nagyon örülök 41 éves Anyuka :) ! Én is gratulálok neked! Csak így tovább! Jövőre én is írok hogy milyen jegyem lesznek, lettek.
2023. jan. 26. 22:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!