Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire jó ötlet ha online...

Mennyire jó ötlet ha online sulit és programozó tanfolyamot csinálnék? TÖBBI LENT

Figyelt kérdés

Jeleneleg élelmiszeripari tech. szakon vagyok (pek-cukrasz), most mennék 11-be ezt a 2évet is nagyon szenvedősen toltam le mert egyáltalán nem érdekel a szak. Csak sajnos szuleimra hallgattam,ők mondták h mennyire jó lesz. De engem mindig is a programozás érdekelt, sajnos már túl késő lenne átmennem másik suliba-szakra.

Pár hete láttam egy online sulit amibe ha mennék tudnék otthonról csinálni 1éves programozói tanfolyamot. Persze ha megvan utána már tudnék munkákat vállalni is, ès lenne időm rendesen felkèszülni a versenyekre.

Szüleimnek meg nem mondtam, a Ti véleményeteket is meg akarom előtte hallgatni. (:



2022. aug. 30. 11:39
 1/4 anonim ***** válasza:

"sajnos már túl késő lenne átmennem másik suliba-szakra."


~17 évesen miért lenne késő?

2022. aug. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
18 vagyok, 1évet ismételtem ha most átmennék másik suliba megint kezdhetnék előlröl 9.be. Nem akarok még 21-22évesen középsuliba lenni.
2022. aug. 30. 13:23
 3/4 anonim ***** válasza:

Programozni magadtól tanulsz meg, karrierhez pedig plusz segítséget az egyetem fog adni, suliban csak koncentrálj az angolra, mert ha nem tudsz angolul, nem leszel soha programozó, sajnos az erős szövegértés angolul elengedhetetlen.

Érettségizz le, majd menj el egyetemre és ennyi. Ha nincs elég pontod nevesebb helyre, akkor alap pontokkal bekerülhetsz vidéki szakokra, amik lehet kapcsolati tőke szempontjából nem jók, DE ha tanulsz, akkor ugyan olyan tudásod lesz, mint egy neves egyetemen végzett hallgatónak.


Viszont a legeslegfontosabb (az angol nyelven kívül) tényleg az, hogy ÜLJ LE ÉS PROGRAMOZZ MAJDNEM MINDEN EGYES NAPON. Teli az internet rengeteg forrással, online elérhető kiváló könyvekkel és fórumokkal ahol segítséget tufsz kérni vagy hasonló problémák után lesni, mint amilyen neked van. Lehet eleinte nehéz lesz ez, sőt, nagyon nehéz, de az önálló tanulás is elengedhetetlen a szakmához, szóval azt is muszáj leszel megszokni előbb-utóbb.

2022. aug. 31. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Lehetsz programozó, de ha jó akarsz lenne keményebb mint gondolod és annak ellenére, hogy ember hiány van és mindenhova vennék fel a programozókat ez csak egy fél igazság.


Nálunk is folyamatosan tolják, hogy "Kell az ember". "Ha van ismerősötök ajánljatok valaki" stb... de csakig +2 év tapasztalattal keresünk, mert nem a kezdő, betanítást és kézfogást igénylőkre van igény, hanem azokra akik önállóan bármit leprogramoznak és max üzleti logika vagy optimális megoldással kapcsolatban "konzultálnak".


Ez kell a cégeknek.


A sok kezdő, végzettség nélküli bootcampes, öntanult nem igen. Ettől függetlenül úgy is lehetséges, csak nem olyan könnyű, mint az sok ember gondolja.

2022. szept. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!