Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehetséges így az emelt...

Lehetséges így az emelt szintű érettségi irodalomból?

Figyelt kérdés
Egészen jó vagyok irodalomból, idén választottunk fakultációt. Sajnos úgy alakult, hogy nem tudom felvenni az irodalmat a történelem és az angol mellett. Így is le tudom tenni a felsőfokút? Amennyiben igen, mennyit számít az emeltért kapott +50 pont ahhoz képest, hogy nyilván nem lesz hibátlan ötös, fakt nélkül?

2022. szept. 1. 17:00
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
5 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
93%
Nem felsőfokú, hanem emelt. Nem irodalom, hanem magyar érettségi. Elméletben le tudod tenni, de a fakt sokat segít, sőt, én mindenféle külső segítség nélkül nem vágnék bele. Lehet velem van a baj, de az utolsó mondatod nem tiszta.
2022. szept. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én nem emelteztem magyarból, de azért azt hallottam, hogy nem könnyű. Nagyon jól olvasottnak kell lenni. Az, hogy az órán vett tananyag jól megy, még nem jelenti azt, hogy az emelt magyar feltétlenül jó ötlet.

Ami a pontokat illeti, próbálgasd a felvi kalkulátort. Próbáld ki a legoptimistább és legpesszimistább variációt, illetve próbáld meg egy jó eredményű magyar középpel és egy rosszabb eredményű emelttel, és meglátod, hogy jön ki több pont.

A másik, hogy mindenképp nézd meg az Oktatási Hivatal oldalán az előző évek emelt érettségijeit. Abból nagyjából le tudod szűrni, hol tart a tudásod.

2022. szept. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
65%

Valószínűleg jobban jársz az emeltre kapott +50 ponttal, mintha középszinten tennél le egyet jobb eredménnyel (ami feltehetőleg szintén nem 100% lenne). De számolj utána nyugodtan, a saját tudásodat alapul véve: középszinten 95 pont, vagy emelt szinten 55 + 50 közül melyiket választanád?

Amúgy azt ne felejtsd el, hogy "irodalom" érettségi nincs. A 'magyar', az hivatalosan magyar nyelv és irodalom, ami gyakorlatilag két tantárgy, külön órákon és külön könyvekből tanították őket.

2022. szept. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 entomologus_delirus válasza:
100%
Töriből és angolból emeltezni szeretnél, ha felvetted faktnak? Mert ha igen akkor arra fogod megkapni az 50-50 plussz pontot. És ezzel ki is maxolod a +100 pontot. Meg nem egyszerű felkészülni még talán a 2 emelt érettségire sem, nemhogy háromra. A tesóm emeltezett magyarból és emlékszem nagyon sokat tanult rá, a műveltségi feladatsorra nagyon sokat készült, illetve emelt szinten nem elég ha tudsz érvelést, műelemzést illetve összehasonlító elemzést írni, mint középszinten, hanem más típusú szöveget is tudni kell írni. Abban pedig csak egy tanár tud segyíteni, hogy jó-e amit írtál, mik a hibák, mire kell odafigyelni stb. Meg persze szóbelire is több lexikális tudás szükséges mind nyelvtanból, mind irodalomból, mint középszintre. Ha most vettél fel faktot gondolom 11.-es vagy és 2024-ben fogsz már érettségizni, akkor ezen az oldalon érdemes szétnézned, és ez alapján döntened: [link]
2022. szept. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A német az elsődleges nyelvem, azért vettem fel az angolt, mert az az 5. tárgyam:( nem emeltezem így belőle
2022. szept. 2. 07:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!