Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Corvinus pénzügy és számvitel...

Corvinus pénzügy és számvitel alapképzés után érdemes Miskolci Egyetemen elvégezni mesterképzést? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés
Már 2. éve tanulok pénzügy és számvitelt a Corvinuson, mert egyetem előtt az volt az álmom, hogy Budapesten éljek és dolgozzak (Miskolcon születtem és éltem eddig), de egyre biztosabb vagyok abban, hogy inkább Miskolcon szeretnék élni az alapképzés után, ezért lehet, hogy már a mesterképzést is a Miskolci Egyetemen végezném el. Nyáron is Miskolcon végeztem szakmai gyakorlatot (még nem volt kötelező) és a következő nyáron is így tervezem, viszont a 3. évtől egy budapesti cégnél is kipróbálnék egy gyakornoki munkát.

2022. szept. 3. 13:26
 1/2 anonim ***** válasza:
79%

Aki megtanult járni, miért erezkedne négykézláb?


Nem mintha a Corvinus egy Ivy League school lenne, de én egy korvós alapdiploma után max. BCE, ELTE, BME mesterdiplomát tudnék elképzelni, még inkább egy CEU-t, WU Viennát, Erasmust stb.


Ehhez tegyük hozzá, hogy a psz alapdiploma önmagában is munkaképes, így egyszerűen egy ME-s mesterdiploma csak ront rajta. Rosszabbul néz ki a CV-ben, mint egy sima BCE-s alapdiploma +2 év munkatapasztalat valami jobb multinál.


Tehát az én válaszom: nem, nem érdemes. Dolgozni érdemes + kimenni érdemes Hollandiába egy 1 éves mesterszakra, atom jó mesterszakjaik vannak nagyon olcsón.

2022. szept. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
33%

Én nem értek egyet. Szerintem semmivel nem leszel kevesebb, ha a ME-n végzed a mesterképzést. Én ide járok, szerintem sokkal többről szól egy egyetemi képzés, mint a diplomáról. Tehetséggondozás: TDK, Hantos Szakkollégium, Szakmai napok, Versenylehetőségek.


Az oktatás minőségéről pedig annyit, hogy minden kötelező tantárgyat komolyan vesznek, és megkövetelnek.


Ha pedig a várost is szereted, az csak plusz.


Hajrá!

2023. jan. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!