Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemen alapképzés elvégzése...

Egyetemen alapképzés elvégzése után érdemes egyből mesterképzésre menni, vagy inkább dolgozni és csak utána mesterképzésre menni (ha szükség van rá)?

Figyelt kérdés

2022. szept. 3. 18:01
 1/9 anonim ***** válasza:
92%
Rögtön. Nappali tagozaton, még félig eltartott gyerekként. Munka mellett, a tanulásból kiesve, családot alapítva sokkal rosszabb.
2022. szept. 3. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
21%
Attól függ. Ha indul a szak estin/levelezőn, akkor én várnék még vele. A mesterszak a legtöbb területen inkább a tudomány felé visz, azt úgy gondolom, hogy nem érdemes tapasztalatlanul elkezdeni.
2022. szept. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%
2, Amire te gondolsz az a doktori iskola inkább, mesterszak után. Azt tényleg felesleges elkapkodni.
2022. szept. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
24%

#3

Nem, nem a doktori képzésre gondolok, hanem a mesterképzésre, nem vagyok idióta.


Én közvetlen alapszak után mentem mesterre és úgy érzem utólag, hogy jobb lett volna dolgozni a kettő között pár évet. Jól kerestem én is az alapszakommal. A mesterszakon gyengébbek voltak már a tárgyak, sok lehetőségem lett volna szakmailag versenyezni, tudományos értelemben fejlődni, ha lett volna egy kiforrott személyiségem, ipari tapasztalattal a szakmámban. A második mesterszak után 3 évvel mentem újra egy másik mesterre és itt sikerült már azt megvalósítani, amit először is szerettem volna. Bátrabban pályáztam, sokkal több pluszt bele tudtam tenni a képzésbe, ami ennek teret is adott, mert az alapot teljesíteni nem volt vészes.

2022. szept. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
*a második szak után 3 évvel
2022. szept. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
26%

Miért, mihez kell még mesterszak, ha nem ahhoz, hogy menjen az ember vele doktorira?


Max olyan helyeken része a szakma gyakorlati részének a mesterszak, mint a pszichológia. Gazdasági, műszaki területen az csinál msc-t, aki több elméletet szeretne tanulni.

2022. szept. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
95%

Én tudásbővítés miatt mentem mesterre. Na persze nem az ugyanolyan nevűre, mint a Bsc-m volt, mert kb csak a papír volt feljebb vele, de új tudásanyagot szinte le se adtak volna.

Én alapképzés után 5 évre is kiestem a tanulásból. ÖT ÉVRE. Ez alatt lett egy gyerekem is. Utána mentem el Msc-re, hogy ne kelljen ugyanarra a munkahelyre visszamennem.

De ha újracsinálhatnám, megmondom őszintén, akkor is így döntenék. Csupán azért, mert van munkatapasztalatom, bővült a látóköröm, tök más Msc-t választottam, mint amit friss diplomásként csináltam volna és jól is döntöttem vele.

2022. szept. 4. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
25%
Hát ha már nekiálltál teljes állásnak, akkor már jóval nehezebb mesterre visszamenni
2022. szept. 4. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#1, mesteren félig eltartott gyerekként? Szerintem ez a luxus már keveseknek adatik meg.


Amúgy nagyon jó kérdés, én is ezen dilemmáztam. BSc utolsó évében már dolgoztam végig félállásban, és kaptam is ajánlatot teljes állásra.

De mindenki körülöttem (azaz család, rokonok) nagyon nyomta a mestert, hogy kezdjem el, amíg lendületben vagyok, ne menjek dolgozni 1-2 évet előtte. Úgyhogy most kezdem, de jó lett volna egy kis pihenés, illetve nagyon szimpatikus a 4-es és a 7-es hozzáállása.

Mindenki azzal érvelt az azonnali kezdés mellett, hogy ha lesz munkám, utána úgysem akarok majd egyetemista lenni ~0 keresettel, amikor a fizetésem sokkal több lenne. De így meg azt érzem, muszáj félállásban dolgoznom továbbra is, mert nincs 2 évnyi tartalékom, ami meg veszi el az energiámat, időmet attól, hogy a képzésen kiteljesedhessek. És azt gondolom, kell egy kicsit szélesebb világlátás, hogy igazán értsem, mit szeretnék, és ahhoz meg tudjam ragadni a kínálkozó lehetőségeket. A mester talán az utolsó ilyen időszak.

Csak már nagyon elegem volt a covidból meg az online oktatásból, illetve nehezen szakadtam volna ki a keretek közül. De azt gondolom, ha az ember tudja magáról, hogy eltökélt és nem a kényelmes utat követi, hanem ott van benne a motiváció, akkor egy kis kihagyással sokkal érettebben tud visszamenni, és még többet kihozhat a mesterképzésből.

2022. szept. 4. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!