Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Közlekedésmérnök BSC-n milyen...

Közlekedésmérnök BSC-n milyen mértékű a lemorzsolódás?

Figyelt kérdés

Azok akik jártak/járnak közlekedésmérnök képzésre BME-re vagy SZE-re mit tapasztaltak?

A 7 féléves képzést hányan végzik el csúszás nélkül vagy esetleg 1-2 félév csúszással? Mennyi hallgató esik ki már az első félévekben?



2022. szept. 4. 16:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Pontos számot nem tudok, de a BME-n átlagban 30-40% a lemorzsolódás. Mivel a közlekkaron viszonylag alacsony a ponthatár de magasak az elvárások, valószínűleg még több is.
2022. szept. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
38%
Én inkább a választott szakon gondolkodnék el.
2022. szept. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
#2 mire gondolsz?
2022. szept. 5. 08:07
 4/9 anonim ***** válasza:
85%
Én közlekre csak akkor mennék ha az adott egyetemen a jármümérnöki szak is abból ágazik ki. Rálátok az infrastruktúra fejlesztés és épìtés területére, nem a legjobban fizetett terület, sőt az ilyen nagy állami közlekedő szervek is gyengén fizetnek a többi műszaki területhez képest. Aztán ez a saját véleményem. De versenyképes bér a verseny szférában van.
2022. szept. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Csak gépészről tudok nyilatkozni (levelező), bő 20 volt az induló létszám, és kemény 2 ember maradt bent rajtam kívül a második évben.
2022. szept. 6. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
#5. A többiek csúszásba kerültek vagy ott is hagyták a képzést?
2022. nov. 16. 12:46
 7/9 anonim ***** válasza:
Azt hogy csúszik e valaki nem nagyon tudjuk. Aki kihullott az azt jelenti hogy abbahagyta a képzést.
2022. nov. 17. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Sztem egyre kevésbé népszerű ez a szak, nem tudom, hogy fogsz-e itt erre választ kapni, nem sokan választják ezt.
2023. jan. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Amikor én kezdtem 2016/2017ben közt kb fele megbukott az első évben a SZE-n 42ből, 21en maradtunk bent az első év után. Aztán ebből a 21ből is hagyták ott a képzést, de kb 5 fő. Többen 1-2 év csúszással végezték el az egyetemet.


2020 szeptemberében ,ha jól tudom kb 20 fő kezdte a közlekedésmérnök szakot, kb azóta, is olyan évi 20 fő kezdi meg a képzést.


Az okai, hogy ezzel a diplomával nagyrészt állami szférában lehet elhelyezkedni, nézd amikor még én 2017 tavaszán voltam MÁVos szakmai kiállításon, nagy hanggal hirdették nettó 200at is meg lehet keresni pályakezdő mérnökként, én Kelet-Magyarországi vagyok, ott ez óriási pénz volt. Akkoriban JNSZ megyében 70-130 nettó között kerestek az emberek, ezzel a fizuval kőgazdagnak számítottál, gondolj bele egy CNC megmunkáló, hegesztő keresett 120 nettókat. Egy szalagmunkás, 70-80ezreket.


Telt múlt az idő, a kétkezi munkát eléggé kezdték megfizetni, felénk sok embernek kétszerese, két és fél szerese lett a fizetése. Lásd 2016ban még 80 nettó volt a szalagmunkának a bére, most már 200 nettó.


Visszatérve, most a MÁVnál vagyok, 240 nettóért közlekedésmérnök, ha kiszámolod, 2016 óta nőttek a mávos diplomás fizetések kb 20%ot az infáció bolti árak több mint duplája a 2017eseknek. Egy szakmunkás fizetések is jóval többek, oda jutottunk ,hogy egy pénztáros volt osztálytársam többet keres mint én, de akik szakmákat tanultak azok is.


Csak annyi, hogy nálunk sokan Ausztriába járnak takarítani a végzettek közül, vagy szakmával Ausztriában vannak.


Nyilván akiknek van hátszele, az el tud lenni, egy Volánbusznál, vagy egy MÁVnál ilyen 220-240 nettós fizetéssel, de akit a szülei nem tudnak támogatni, annak bukfenc.


Én a szüleimnél lakok, így el tudnak tartani 25 évesen. Ennyi pénzből se családalapítás, se barátnő.


Ezért NE jelentkezz közlekedésmérnöknek ,mert éhenhalás. Nagyon nagy hülyeséget csináltam amikor erre jelentkeztem. Te tanulj az én hibámból.

2023. febr. 9. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!