Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha járműmérnökire szeretnék...

Ha járműmérnökire szeretnék járni, de gimiben nem volt erősségem a matek (otthon nem is nagyon/amennyire muszáj volt, csak annyira foglalkoztam vele) akkor, ha igénybe venném magántanár segítségét, teljesíthető a szak?

Figyelt kérdés

BME-t illetve a győri SzE-t néztem.


Amennyiben lehetséges olyanok válaszoljanak akik hasonló cipőben vannak/voltak és sikerültek az alapozó tantárgyak. Illetve ezekről az egyetemekről van valami általános vélemény/tanács?


Köszönöm.



2022. szept. 6. 11:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Általában igaz a mérnöki szakokra, hogy nagyon kell tudni a matekot (nem is feltétlenül az elméletet, hanem az alkalmazásokat).


Nem tudom, hogy hányas lett az érettségid belőle, de ha nem tudtad legslább 5-ösre megírni, akkor ne nagyon álmodozz mérnöki szakokról. Persze egy jó magántanár sokat segíthet a helyzeteden, de nem biztos, hogy elég lesz.

2022. szept. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az érettségim nem lett túl jó, de nem is fektettem sajnos bele túl sok energiát. Viszont most lenne motivációm csak nem tudom, hogy amúgy humán beállítottságúként, de segítséggel és plusz befektetett energiával mire jutnék.
2022. szept. 6. 12:03
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

No de ha humán beállítottságú vagy, akkor miért akarsz mérnök lenni...?

Ez nekem oximoron...


Nagyon rá kéne gyúrnod a középsulis matekra, és megcsinálni egy nagyon jó emeltet. Az egész képzés alapja a matek és fizika. Biztos alapok nélkül kihullasz az első ZH után...

2022. szept. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%

Sima. :) Nyugodtan kezdj bele, persze előtte sajátítsd el jól a gimis matekot, annyi idő alatt amennyi szükséges neked. Abban igaza van az elsőnek, hogy egy ötös közép azért kéne, de meg lehet tanulni. Én humán beállítottságúként végzek matek szakot, még ez a szak is teljesíthető így.

Mellesleg tudom, hogy ez nem feltétlenül vígasztal, de mérnöki szakokon általában gyorsan kibuknak az emberek, már az első félévben. Szóval ha kiderül, hogy nem neked való, valószínűleg nem megy el vele sok időd. Persze azután iratkozz be, hogy felkészültél a gimis matekból, ez fontos!

2022. szept. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Most lenne 8 hónapom felhozni magam gimis matekból, tanárral is akár a 2023-as májusi érettségire. Utolsó köszönöm a bátorítást :) csak most egy programozói okj-t csinálok, 2 éves csak nem az én világom, de a semminél jobb ezért nem szeretném ezt az évet eldobni, ha teljesen esélytelen lenne az én helyzetemben egy műszaki szak, de ha ez inkább csak rajtam múlik, hogy mennyire veszem komolyan és mennyi energiát fektetek bele akkor belevágnék.
2022. szept. 6. 14:59
 6/8 anonim ***** válasza:
72%

A barátom közlekedésmérnökit végzett, ötös EMELT matekkal. Hát….elég sokszor majdnem ő is elvérzett, mert nem adták le rendesen az anyagot.

Én elengedném a helyedben mert rengeteg a számolás

2022. okt. 4. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
72%
(BME-előző voltam)
2022. okt. 4. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
BME tényleg szivatós, én is váltottam. Győr azért barátságosabb.
2022. dec. 8. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!