Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hegedülni közel a negyvenhez...

Hegedülni közel a negyvenhez el lehet kezdeni teljesen az abszolút nulláról magántanárral? Nem művészi szinten (igaz nem tudom h. kinek mit jelent a művészi játék valójában) hanem, h. pontosan vissza tudjak majd adni klasszikus komolyzenei darabokat.

Figyelt kérdés

Illetve, ha mégis igen, akkor hogyan fogjon bele az ember azon alapokba, vagy akármibe, amit jó, ha még a legelején elsajátít a fejlődni vágyó, jóval a tanár keresése előtt? Vagyis hogyan kezdjen bele ezen kisebb (közepes?) gyakorlatokba, ismeretanyagok elsajátításába, bármibe, amik hasznosak lehetnek - ha kellenek ilyenek egyáltalán a tanár(ok) keresése előtt?


Ha ez kezdésnek megvolt, hol és főképp hogyan érdemes a közelben (adott X város esetén) magántanárt/tanárnőt keresni, aki majd egyengeti a tanulni vágyó útját/játékát?


Valóban nem cél a sokszor sok helyen hangoztatott művészi színvonal, nekem pontosan elég lenne, hogy majd hosszú (feltételezem nagyon hosszú) évek múlva "ahogy kell" vissza tudjam adni az általam oly kedves darabok hegedűjátékát hibátlanul.


Köszönöm, hogy olvastál!


Minden hasznos hozzászólást előre is nagyon szépen köszönök!



2022. ápr. 13. 19:30
 1/3 anonim ***** válasza:
53%
Hangszered van?
2022. ápr. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem korfüggő, ismerősöm is negyven fölött tanult meg gitározni.
2022. ápr. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Gondolom biztosan, mert én negyvenen kezdtem el a gitárt. Igaz előtte tiniként volt zenekarunk de mindvégig nulla zenei hangszeres tudással. Elég jól haladok, két év alatt annyit mint azelőtt öt-tíz. Annyi hogy most sajnos már szemüveg kell, nehezen látok olvasni és több hangsúlyt fektetek a fülemre.
2023. márc. 6. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!